Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pampuchy, psiwo kozicowe i kurpiowska muzyka...

Tysiące turystów oblegało w niedzielę Nowogród. W tamtejszym Skansenie Kurpiowskim zorganizowano „Niedziele na świętego Rocha” spotkanie folklorystyczne nawiązuje do tradycji ludowych odpustów odbywających się onegdaj na Kurpiach w dniu patrona od zarazy. Muzeum Północno-Mazowieckie z Łomży imprezę organizuje już od 12 lat.

Ta barwna impreza plenerowa organizowana od 1995 roku prezentuje kulturę kurpiowską na tle ludowej twórczości artystycznej, obyczajów i tradycji innych regionów folklorystycznych Polski. Składają się na nią występy ludowych zespołów pieśni i tańca, pokazy tradycyjnych rzemiosł i wytwórczości ludowej, gry i zabawy zręcznościowe oraz sprzedaż wyrobów artystycznych i regionalnych przysmaków.
Kolorytu i uroku imprezie dodają wspaniałe plenery – widok na Kurpiowską Puszczę Zieloną, ujście Pisy do Narwi i zebrane na wysokiej skarpie obiekty architektury ludowej mieszkańców tej ziemi.

Fotorelacja Małgorzata Rytel
Foto:
Foto: fot. Rafał Jóźwiak
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę