Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rzeźby nie z tej ziemi!

Główne zdjęcie
Jerzy Grygorczuk

Jerzy Grygorczuk (lat 62) to artysta, którego "formy przestrzenne" odległe są od potocznych wyobrażeń, czym jest rzeźba. Bedzie się można o tym przekonać dzisiaj (w czwartek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13 w Łomży. Zobaczymy zdumiewające śmiałością i nieskrępowaną fantazją prace, nawiązujące do sztuki egzotycznych plemion Afryki lub Polinezji z bliższą nam kulturą bizantyjską czy naszymi ludowymi świątkami.

Jerzy Grygorczuk odważnie łączy motywy, tematy  i style z odległych epok. Postać Don Kichota upodabnia się do katarynki lub archaicznego aparatu fotograficznego. Popiersie współczesnego polityka przypomina prymitywne, choć urzekające totemy plemienne. Portret Matki Boskiej z Dzięciątkiem jest jak odcisk muszli w zastygłym okruchu lawy. Artysta swobodnie zestawia elementy ze strychu rzeczy porzuconych z tymi, które  mogłyby  znaleźć się w sklepie z ciekawymi starociami, a nawet z takimi, których nie powstydziłoby się muzeum etnograficzne bądź sztuki współczesnej. Tandeta sąsiaduje - tworząc spójną przestrzennie i kolorystycznie całość  - z materiałami szlachetnymi. Bylejakość graniczy ze wzniosłością. Bezpiecznie można na tę wystawę wybrać się z całą rodziną, bo starsi będą mieli o czym dyskutować, a młodsi  - komu zadawać pytania.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę