Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ratujmy Ernesta!

Ernest Wyszomierski, ubiegłoroczny absolwent Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży, od półtora roku walczy ze straszną chorobą.

Ernest ma 22 lata. W klasie maturalnej dowiedział się, że ma raka kości. Okazało się, że jest to pierwsze stadium i rokowania są dobre. Rozpoczął chemioterapię i wkrótce przeszedł operację nogi - wstawiono mu endoprotezę. Po operacji wrócił do szkoły, zdał maturę i dostał się na studia. We wrześniu 2004 r. Ernest udał się na badania kontrolne, na których lekarze stwierdzili przerzut na płuca i wznowę w nodze. Ernest został poddany kolejnej chemioterapii. Rokowania były dobre, gdyż okazało się, że zmiany w płucach są operacyjne, ale aby operować, trzeba było amputować nogę. Amputacja miała miejsce w lutym 2005 roku. Niestety i tym razem Ernesta dosięgło kolejne niepowodzenie. Okazało się, że guzek na płucach uległ powiększeniu. Operacja nie może się odbyć, gdy stwierdza się progresję. Ernest dostał 96- godzinną chemię trzeciego rzutu, która okazała sit nieskuteczna. Ale Ernest ma szansę uratować się! Musi poddać się chemii, która jest bardzo droga i NFZ nie refunduje jej, choć stosowana u pacjentów przynosi oczekiwany skutek. Rodziców Ernesta nie stać na tak drogie leczenie.

My, koledzy i koleżanki Ernesta, postanowiliśmy wesprzeć go w tej trudnej chwili. Połączyliśmy siły z innymi łomżyńskimi szkołami, które bardzo chętnie włączyły się do pomocy. W sobotę, tj. 3.06.2006 wolontariusze ze wszystkich łomżyńskich szkół czekali na dobroczyńców w większych sklepach na terenie miasta Łomża. Udało się zebrać kwotę 3334,51 zł. Potrzeba jednak więcej.

 

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA, KAŻDY GROSIK.

Indywidualnych wpłat można dokonywać na konto fundacji "Onkologia Warmii i Mazur"

nr 03 1500 1298 1212 9002 7941 0000

z dopiskiem "ERNEST"

W imieniu Ernesta wyrażamy podziękowania wszystkim,
którzy włączyli się w akcję pomocy i zbiórkę pieniędzy.

Dziękujemy za „wielkie” serce ! 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę