Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zwyciężyli w Drozdowie

Główne zdjęcie
Duet fortepianowy Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia

Duet fortepianowy Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia w grupie młodszej, a także Jagoda Żulichowska z Krakowa oraz duet fortepianowy Natalia Figiel i Samanta Kobak z Nysy w grupie starszej - to zwycięzcy III Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. W sobotę finał konkursu odbył się w Drozdowie. We wcześniejszych eliminacjach udział wzięło niemal stu młodych muzyków z całego kraju.

Do drozdowskiego finału zakwalifikowało się ośmiu solistów i cztery duety. W tej grupie był jeden reprezentant północno-wschodniej Polski - 15-letni gitarzysta z Ełku, Radosław Kamiński.

Konkursowemu jury przewodniczył wybitny polski kompozytor i dyrygent Jan Krenz. Po kilkugodzinnych przesłuchaniach finalistów jury uznało, że w tym roku główna nagroda w grupie uczniów podstawowych szkół muzycznych i szkół muzycznych I stopnia duetowi fortepianowemu: Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia.
W grupie uczniów muzycznych szkół ponadpodstawowych i szkół muzycznych II stopnia nagrodę główną ex aequo jury przyznało 16-letniej pianistce Jagodzie Żulichowskiej z Krakowa oraz duetowi fortepianowemu Natalia Figiel i Samanta Kobak z Nysy.

Zdaniem Jana Krenza konkurs zachęca młodych zwłaszcza ludzi do sięgania po wybitną, ale bardzo trudną muzykę wywodzącego się z Drozdowa kompozytora.

Foto: Duet fortepianowy Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia
Foto: Jan Krenz
Foto: Stanisława Chyl
Foto:
Foto: Jan Krenz
Foto: Stanisława Chyl i Jan Krenz
Foto:
Foto: Duet fortepianowy Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę