czwartek, 17 października 2019 napisz DONOS@

Roztańczona Łomża

Niemal 350 tancerzy wirowało w sobotę na parkiecie sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Odbył się tu X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „ Puchar Prezydenta” organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” Łomża.

W turnieju startowało 170 par tanecznych w 12 kategoriach wiekowych i klasach tanecznych od „F” do „B” w III blokach tanecznych .Uczestnikami turnieju były pary z 42 klubów tanecznych z całej Polski m.in. z Warszawy, Białegostoku, Chełma, Olsztyna, Pruszkowa, Ostrołęki, Raszyna, Białej Podlaskiej, Łomży.
Łomżę reprezentowało 35 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „Akat” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , które odniosły bardzo duży sukces kwalifikując się do finałów w dziesięciu kategoriach wiekowych. Licznie przybyła publiczność stworzyła bardzo gorącą atmosferę oklaskując wszystkie pary. Duże emocje wywołała rywalizacja par w najstarszej kategoriach pow .15 lat klasa C i B. Była to piękna rywalizacja taneczna w efekcie której na czternaście startujących par VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Daniel Choiński i Magdalena Bossowska.

Zmagania par oceniała komisja sędziowska w składzie: Sędzia główny – Mikołaj Pożarski, Jarosław Przekop, Marek Bernat, Paweł de Pourbaix, Mariusz Korzeb, Marek Onoszko i Grzegorz Klekotko.


W I bloku tanecznym o godz:11.00 startowały pary dziecięce w następujących kategoriach.

10-11 lat klasa F
I miejsce DANIEL KOBYLIŃSKI, NATALIA ZMITROWICZ- Akat Łomża
II miejsce MATEUSZ SKWERES, ALICJA SĘK- Akat Łomża

12-13 LAT KLASA F
I miejsce PIOTR JASŁOWSKI, MILENA KOBYLIŃSKA- Akat Łomża
II miejsce JAKUB DARDZIŃSKI, ALICJA SĘK Akat Łomża
III miejsce JAKUB POGROSZEWSKI, WIOLETA NOWACJA- Akat Łomża

14-15 LAT KLASA F
I miejsce MICHAŁ BAGIŃSKI, OLIWIA OKUNIEWSKA- Akat Łomża

12-13 LAT KLASA D
I miejsce ADRIAN OBRĘBSKI, IZABELA CHRZAN –ESTELA Olsztyn

W II Bloku tanecznym o godzinie 13.30 występowały pary w kategoriach.

12-13 LAT KLASA E
I miejsce HUBERT KOWALSKI, ZOFIA AWIŻEŃ- Power Dance Olsztyn
V miejsce ŁUKASZ KIJOWSKI, EDYTA SUROWIK- Akat Łomża
VI miejsce JAKUB TROJANOWSKI, KATARZYNA ZACHARZEWSKA- Akat Łomża

12-13 LAT KLASA C STANDARD
I miejsce JAROSŁAW SADOWISK, PATRYCJA KRUMIN- Power Dance Olsztyn
IV miejsce DAMIAN SOBIESKI, MEGI CZARNIECKA- Akat Łomża

12-13 LAT KLASA C STYL LATYNOAMERYKAŃSKI
I miejsce MACIEJ MIKRZAK, SYLWIA LE - Duet Warszawa

14-15 LAT KLASA E
I miejsce MICHAŁ MATUSZEWSKI, ALEKSANDRA PŁATEK- Mako Sulejówek
II miejsce PAWEŁ MUSZYŃSKI,ALEKSANDRA GADOMSKA- Akat Łomża
III miejsce JAKUB KOSIŃSKI, IZABELA STRUMIŁOWSKA- Akat Łomża

Powyżej 15 LAT KLASA D
I miejsce PAWEŁ OLESZCZUK, SYLWIA JASIONOWSKA- Akat Łomża
IV miejsce ADRIAN DĄBROWSKI, JUSTYNA KIJOWSKA-Akat Łomża

W III Bloku o godzinie !7.30 odbyła się Gala Taneczna turnieju.

14-15 LAT KLASA C w tańcach standardowych
I miejsce MACIEJ CIEŚLA, MONIKA SZOSTEK – Esteta Olsztyn
IV miejsce MATEUSZ SOLIŃSKI, EMILIA FELTER- Akat Łomża

14-15 LAT KLASA C w tańcach latynoamerykańskich
I miejsce KAMIL PLISZKA, ANNA MAZUR – Takt Chełm
V miejsce MATEUSZ SOLIŃSKI, EMILIA FELTER- Akat Łomża

14-15 LAT KLASA B standard
I miejsce WIKTOR GĄSOWSKI, DARIA KOŁATA- Classic Warszawa

14-15 LAT KLASA C w tańcach latynoamerykańskich
I miejsce KAROL MALINOWSKI, NATALIA JANIUK- Twist Białystok

POWYŻEJ 15 LAT KLASA C standard
I miejsce ARKADIUSZ SKROK, EWA PLAKWICZ- Power Dance Olsztyn
II miejsce MARCIN PRUSACZYK ALEKSANDRA LEMAŃSKA Akat Łomża
V miejsce DOMINIK ŻMIJEWSKI,ANNA ZACHARZEWSKA-Akat Łomża

POWYŻEJ 15 LAT KLASA C styl latynoamerykański
I miejsce MICHAŁ JEZIERSKI, MARTA ZALEWSKA –Corte Warszawa
V miejsce PAWEŁ ŁEBKOWSKI, MALWINA RADZISZEWSKA- Akat Łomża

POWYŻEJ 15 LAT KLASA B STANDARD
I miejsce MICHAŁ JEZIERSKI, MARTA ZALEWSKA –Corte Warszawa

POWYŻEJ 15 LAT KLASA B tańce latynoamerykańskie
I miejsce MATEUSZ MODZELEWSKI, KATARZYNA SZYMAŃSKA-Corte Warszawa
VI miejsce DANIEL CHOIŃSKI MAGDALENA BOSSOWSKA Akat Łomża

 
Zobacz także
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę