Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Czytajmy razem

Główne zdjęcie
fot. Adam Gardocki

„Opowiedział dzięcioł sowie” Jana Brzechwy to jedna z najzabawniejszych opowieści, jakie ostatnio czytałam – mówi Ewa Sznejder, kierownik łomżyńskiego oddziału Gazety Współczesnej. - Kolega z redakcji razem z panią Elżbietą Chamryk z oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej nie musieli mnie długo namawiać.

Z okazji Światowego Dnia Książki (23 kwietnia), ruszyła ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa pod hasłem Czytajmy razem. Jest to dzień głośnego i wspólnego czytania dzieciom, młodzieży i dorosłym. Tegoroczna edycja akcji poświęcona jest Janowi Brzechwie w 40 rocznicę śmierci ulubionego autora polskich bajek.

Czytajmy razem w Łomży ruszyło z kopyta 7 kwietnia. Na pierwszy ogień poszedł redaktor Wawrzyniec Kłosiński z Radia Białystok, który trzecioklasistom z SP nr 5 czytał opowiadania o Adamie Niezgódce i nauce w „Akademii Pana Kleksa”. Rozbawiona dzieciarnia, muzyka i pytania wypełniły dwugodzinne spotkanie.
Dominik Śmiarowski jest drugoklasistą w SP nr 2. Razem z klasą przyszedł później, gdy opowieść o chciwości wilka Barnaby i rysia Bazylego, oraz o spółdzielni zbuntowanych zwierząt czytała Ewa Sznejder.
- Za dużo nie zapamiętałem, bo ja wolę czytać sam – powiedział Dominik. Po czym udowadnia to czytając opowieść Brzechwy kolegom przy stoliku.
Jednak większość jego koleżanek i kolegów słuchała z większym zapałem, po czym malowała książeczki i zakładki. W nagrodę dostały podkładki pod kubki z wizerunkami postaci z bajek.

MRD
210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę