Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Salonowe wspomnienie Swoińskiego

Zmarłego we wrześniu ubiegłego roku artystę Jerzego Swoińskiego wspominali goście Salonu Sztuk dr Anny Jakubowskiej. Swoiński urodził się w Chełmnie, ale większość życia spędził w Łomży. Tu pracował i tu tworzył, a część jego prac można było podziwiać na ścianach Salonu...

Jerzy Swoiński studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – specjalizacja grafika artystyczna w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza. Po studiach przyjechał do Łomży, gdzie tworzył, ale nie tylko grafiki i obrazy, ale także w 1974 r. oddział Biura Wystaw Artystycznych, którego był wieloletnim kierownikiem.
Wśród niezliczonej liczby prac, które wyszły spod ręki Jerzego Swoińskiego, jest także logo portalu www.4lomza.pl.

Wśród obecnych na spotkaniu była m.in. córka artysty Katarzyna, a wieczór urozmaicał Robert Domurat – artysta – muzyk, kompozytor, poeta i rzeźbiarz z Wizny, który od lat występując na scenach w całym kraju, a nawet poza jego granicami, nigdy nie miał okazji zaprezentowania się w Łomży.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę