Konkurs na Modernizację Oferty Edukacyjnej
W ramach programu „Wsparcie na modernizację oferty edukacyjnej” Phare 2003 Promocja Zatrudnienie i Rozwoju Zasobów Ludzkich – projekt regionalny, w wyniku przeprowadzonej oceny merytorycznej Komisja Oceny Projektów przy PARP pozytywnie zaakceptowała przedsięwzięcie ”Modernizacja oferty kształcenia w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży”. W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie na zakup środków i narzędzi TI w wysokości 25231,28 EUR. Nad całością przedsięwzięcia czuwał wnioskodawca – Urząd Miasta Łomży przy współpracy ze szkołą, a w szczególności z dyrektorem jednostki panem mgr Pawłem Drożynerem oraz z nauczycielami – koordynatorami odpowiedzialnymi za opracowanie całości projektu panią mgr Małgorzatą Rogalską i panią mgr Anetą Wiktorzak.
Program ma na celu dostosowanie oferty kształcenia Zespołu Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży do wymogów lokalnego i unijnego rynku pracy. Bezrobocie wśród absolwentów jest bardzo poważnym problemem w naszym regionie. Program ZSEiO nr 6 odpowiada zainteresowaniom młodzieży, przygotowuje absolwentów do znalezienia pracy na lokalnym i unijnym rynku pracy, kształtuje zachowania i postawy przedsiębiorcze, wzbogaca ofertę kształcenia zawodowego.
Program skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, która podejmie kształcenie w naszej szkole, pracodawców i nauczycieli, których rola w realizacji tego programu wydaje się być kluczową.
Urząd Miasta w Łomży ogłosi przetarg na zakup dydaktycznego sprzętu IT, który zostanie ubezpieczony w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym, sprzęt zostanie zainstalowany w ZSEiO nr 6 odpowiednio przygotowanej pracowni ekonomiczno – informatycznej.
Cele Przedsięwzięcia
Celem bezpośrednim Programu jest dostosowanie oferty edukacyjnej ZSEiO nr 6 w Łomży do aktualnych potrzeb rynku pracy poprzez udzielenie wsparcia na zakup sprzętu służącego edukacji, czyli takie cele szczegółowe jak:
1. Wdrożenie zmodernizowanego programu kształcenia i standardów wymagań egzaminacyjnych w zawodzie technik ekonomista.
2. Wyposażenie absolwentów szkoły w umiejętności przedmiotowe, kluczowe – oczekiwane przez pracodawców, w zawodzie technik ekonomista.
3. Lepsze przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy, zwiększenie ich konkurencyjności wśród innych absolwentów poszukujących pracy.
4. Unowocześnienie bazy dydaktycznej w zakresie kształcenia w zawodzie technik ekonomista.
5. Zwiększenie stopnia zadowolenia i satysfakcji wewnętrznych klientów szkoły: nauczycielki i pracowników.