Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Od marszałka na kulturę

Pieniądze na realizacje wystawy o Browarze w Drozdowie przez Muzeum Przyrody w Drozdowie, tworzenie kolekcji tkanin przez Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży, a także m.in. na konserwację organów w kościele parafialnym w Drozdowie przekazał zarząd województwa podlaskiego. W sumie kwotą 265 tys złotych wsparto 35 zadań z dziedziny kultury i ochrony jej dóbr.

Z Łomży pieniądze od marszałka dostało tylko Muzeum Północno-Mazowieckie. Kwotą 4.200 zł zarząd województwa podlaskiego wsparł inicjatywę tworzenia muzealnej kolekcji tkanin. Wyższą dotację otrzymało znajdujące się w podłomżyńskim Drozdowie Muzeum Przyrody, które w ramach tworzenia kolekcji muzealnej na temat historii browarnictwa w Polsce chce zrealizować wystawę stałą pt. „Browar w Drozdowie”. Na ten cel marszałek woj. podlaskiego przyznał dotację w wysokości 7.500 zł.
W Drozdowie pieniądze od marszałka wesprą także tutejszą parafię, a dokładniej konserwację znajdujących się w kościele p.w. Św. Jakuba Ap. organów. W tym wypadku dotacja wynosi 3.000 zł.

Poza tymi inicjatywami z terenu dawnego województwa łomżyńskiego dotacje marszałka otrzymało także Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu na powiększenie kolekcji muzealnej - Ziemiaństwo Polskie XIX i I połowy XX w. (7.500 zł) i 20 tys zł na konkurs na najlepiej zachowany zabytek budownictwa drewnianego, a także parafia w Niedźwiadnej na prace remontowo - konserwatorskie przy zewnętrznych elewacjach kościoła parafialnego (9.000 zł) i parafia w Wąsoszu na wymianę pokrycia dachowego w nawach bocznych, zakrystiach i przyporach w tutejszym kościele.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę