Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bóg czyta wiersze

W poniedziałkowy wieczór Centrum Katolickie im. Jana Pawła II w Łomży dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży gościło dra Waldemara Smaszcza, krytyka literackiego i eseistę oraz artystę z krakowskiej Piwnicy pod Baranami Leszka Długosza. Celem spotkania była prezentacja ostatniej książki nieżyjącego już ks. Jana Twardowskiego – antologii poezji polskiej, w której przygotowaniu uczestniczył dr Smaszcz.

Krytyk uświadamiał zebranym wartość poezji w ogóle, a w szczególności poezji ks. Jana Twardowskiego. Swoją wypowiedź okraszał anegdotami dotyczącymi spotkań księdza – poety z ludźmi, podkreślał jego optymizm i miłość do Boga i człowieka.
Licznie zebrani słuchacze, miłośnicy poezji ks. Jana Twardowskiego w atmosferze refleksji, ale i humoru mogli posłuchać również pieśni – utworów z antologii poezji polskiej „księdza piszącego wiersze” w wykonaniu Leszka Długosza. Szczególnie gorąco przyjęte zostały znane już „stare” pieśni z jego repertuaru.
Spotkanie to dowodzi, że duch poezji w społeczeństwie łomżyńskim nie zaginął i - miejmy nadzieję – nie zaginie.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę