Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Weekend nie tylko z Walizką

Główne zdjęcie
Drozdowo

Piątek i sobota upłyną w Łomży pod znakiem aż 11 spektakli w ramach 37 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. Nie zabraknie też jednak innych wydarzeń, jak koncert największych przebojów Ryszarda Rynkowskiego, dwa familijne pikniki oraz otwarcie plenerowej prezentacji w drozdowskim muzeum. Do tego drużyna ŁKS-u przypieczętuje na swoim boisku bardzo udaną rundę wiosenną, dzięki której utrzymała się w III lidze, plasując się w środku tabeli.

Piątkowe spektakle w ramach festiwalu „Walizka” rozpoczną się dzisiaj o 10:00 spektaklem konkursowym „Dzielny ołowiany żołnierzyk” Det Lille Turnéteater z Danii w Teatrze Lalki i Aktora. Godzinę później w Hali Kultury Lutkovno Gledališče Ljubljana (Słowenia) zaprezentuje  „Tunnel”, a o 19:00 w tej samej sali Lone Wolf Tribe (Stany Zjednoczone) „Body Concert”. Finałowym spektaklem konkursowym będzie „Książę” Teatru Wolność w sali TLiA o 20:30.

Wydarzenia plenerowe to „Dong, co ma świecący nos” Teatru Uszytego (17:00) oraz „Wall Cracks” włoskiego Teatro Due Mondi (21:00), oba na Starym Rynku.

W sobotę odbędą się dwa spektakle konkursowe. Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana pokaże w Hali Kultury „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” (11:00), a słowacki Naša Ulica/Anima Act w teatrze „The Duck After” (12:30). Nurt pozakonkursowy to trzy przedstawienia:

prezentującego się po raz kolejny na Starym Rynku Teatro Due Mondi, tym razem w „Fieście ” (14:00), „Kino Mirage” Teatru Lalki i Aktora (sala TLiA, 17:00) oraz na finał festiwalu „Epitafium błazna” Kolektywu Kejos na placu katedralnym (19:30). Spektakle konkursowe są biletowane, na plenerowe wstęp wolny. 

W sobotę rozpocznie się o godzinie 16:00 na Skate Parku przy ul. Ks. Anny i potrwa do 21:30 festyn rodzinny SM Perspektywa. W programie liczne atrakcje dla młodszych i starszych, w tym ściana wspinaczkowa, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, zabawy z animatorem, gry sportowe i rekreacyjne oraz występy: BK Step, Damisa i Przyjaciół, Suesto, Fest i duetu gitar jazzowych Pomadto. Wstęp wolny. 

Również w sobotę, ale o 17:00, ŁKS Łomża zakończy na swoim stadionie rundę wiosenną  I grupy III ligi. Zajmująca 9, bezpieczne miejsce w środku stawki, drużyna gospodarzy podejmie ostatnią w tabeli i żegnającą się tym samym z tą klasą rozgrywkową Pilicę Białobrzegi, jest więc szansa na powiększenie punktowego dorobku na finiszu rozgrywek. Bilety w cenie 10 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny). Dzieci do lat 12 wstęp wolny.

W niedzielę w Nowogrodzie odbędzie się czwarta edycja Półmaratonu Kurpiowski Pśejåk, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu oraz gminę Nowogród. Odbędą się również biegi towarzyszące: na 5 km, bieg dzieci oraz marsz nordic walking na 5 km. Główny bieg - półmaraton rozpocznie się o 10:30, przy scenie przy ul. Morskiej, bieg na 5 km o 10:45, a o 11:00 nordic walking. Organizatorzy informują, że czynne w niedzielę od godziny 8:00 do 10:20 biuro zawodów zlokalizowane będzie koło skansenu tuż przy scenie. Aby odebrać pakiet startowy trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Na stronie zapisów https://dostartu.pl/kurpiowski-psejak-2024-c9766można sprawdzić nadany numer startowy. 

Między 12:00 a 17:00 Rady Osiedli nr 4, 8 i 15 zapraszają na niedzielny piknik integracyjny „To my sąsiedzi”, sfinansowany ze środków miejskiego Budżetu Obywatelskiego. Organizatorzy zapowiadają: występ Studia Tańca i Fitness BKStep, Magdy Sinoff z zespołem, zespołu Bosman, wspinaczkę i atrakcje z Komaro, animacje, zabawy i konkursy z nagrodami, piknikowe pyszności oraz inne atrakcje. Plac Niepodległości, wstęp wolny. 

O godzinie 13 w parku Muzeum Przyrody-Dworu Lutosławskich w Drozdowie zostanie otwarta prezentacja zewnętrzna „Ze świata Jakuba I. Wagi (XIX w.) we współczesność”. 

Przewidziano również 20-minutową prelekcję starszego kustosza Teresy Grużewskiej „Doceńmy zalety ziół pochodzących z upraw” (13:20) oraz w razie pogody półgodzinną wyprawę na łąki  (13:45). Wstęp 3 zł.

W niedzielny wieczór o godzinie 19 w sali Filharmonii Kameralnej swe największe przeboje zaśpiewa Ryszard Rynkowski. Obdarzony charakterystycznym głosem wokalista, przez lata podpora kwartetu VOX, a od roku 1987 solista, przypomni ponadczasowe hity „Wypijmy za błędy”, „Życie jest nowelą”, „Dziewczyny lubią brąz”, „Inny nie będę”, „Zwierzenia Ryśka (czyli jedzie pociąg)”, „Nie budźcie marzeń ze snu” czy „Dary losu”. Bilety 119-139 zł. 

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę