Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Anna Rybakiewicz odkryciem Podlaskiego

Główne zdjęcie
Wiesława Burnos, Anna Rybakiewicz, Jacek Piorunek Fot. UMWP

Łomżynianka, radczyni prawna i pisarka Anna Rybakiewicz została Odkryciem 2023 roku w 20. edycji Podlaskiej Marki. W piątek, 24 maja, w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się jubileuszowa gala konkursu.

– Tytuł Podlaskiej Marki jest przyznawany tym najlepszym z najlepszych. Cieszy mnie bardzo, że pretendentów do niego jest tak wielu, bo to oznacza, że jesteśmy przedsiębiorczym, kreatywnym społeczeństwem – mówił marszałek Łukasz Prokorym.

O miano Podlaskiej Marki w konkursie organizowanym przez samorząd województwa podlaskiego ubiegało się 28 nominowanych w dziesięciu kategoriach. Kapituła konkursu wskazała najlepsze, najbardziej wartościowe przedsięwzięcia, produkty i wydarzenia, które były realizowane w ubiegłym roku na terenie naszego województwa.

Odkryciem 2023 roku została Anna Rybakiewicz, mieszkająca w Łomży radczyni prawna z sukcesami realizuje się pisarsko. Debiutancka powieść „Lekarka nazistów” szybko znalazła drogę do gustów i serc czytelniczek. W 2023 roku była najchętniej czytaną autorką w łomżyńskiej bibliotece, a kolejka zapisanych czytelniczek na jedno z jej dzieł w filii nr. 6 w pewnym okresie liczyła aż 17 osób. 

Pisarka do tej pory wydała: Złodziejkę listów, Agentkę wroga, Do końca moich dni i Ocaleni dla miłości. Na jesień zapowiada kolejną powieść, która jak każda z wcześniejszych, osadzona jest w  Ziemi Łomżyńskiej. Autorka zgłębia historię regionu, którą później wplata w losy swoich bohaterów.

Za Inwestycję roku 2023 uznano Fabrykę Kół Tarczowych Pronar. Produktem Spożywczym roku 2023 zostały wysokobiałkowe jogurty dla dzieci łapskiej Spółdzielni Mleczarskiej. Najlepszym Produktem Użytkowym wybrano naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, skóry głowy i ciała Neboa, produkowane przez spółkę Eurus. W kategorii Społeczeństwo zwyciężyła inicjatywa Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Poznajemy Podlaskie. Jako najlepszy Projekt 4.0 wskazano Supernowoczesne Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach. Z kolei Producent okien i drzwi – firma Monolit została doceniona w kategorii Biznes. Wydarzeniem minionego roku kapituła wybrała odbywający się na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej East Design Days. Największa uczelnia techniczna w regionie doceniona została także w kategorii Kultura za organizację Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2023.

Stowarzyszenie Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych BKKN zwyciężyło w kategorii Marka Bez Barier za pierwszą w Polsce Galę Paraboksu Seven Stars Paraboxing Night. 

Podlaskiej Marce towarzyszył plebiscyt Podlaska Marka Konsumentów, w którym to internauci wybierali w głosowaniu swojego faworyta. W tym roku zwycięzcą został pokaz akrobacji lotniczych Odlotowe Suwałki AIR SHOW. Honorowym ambasadorem województwa podlaskiego został Wojciech Fortuna, polski skoczek narciarski, mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo. Tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki przypadł w udziale Henrykowi Owsiejewowi, prezesowi zarządu firmy Malow Sp. z o.o. 

źródło: podlaskie.eu

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę