Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Weekend juwenaliów i innych wydarzeń

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Juwenalia na koncertowej muszli, wieńczące Tydzień Kultury Studenckiej. Otwarcie nowej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej. Spektakle cyrku Astoria. Familijny piknik. Wydarzenia Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych - jeśli ktoś spędza weekend w mieście, ma w czym wybierać, szczególnie jeśli chodzi o rozrywkę dla najmłodszych.

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zostanie otwarta wystawa czasowa, prezentująca efekty tegorocznych działań edukacyjnych z zakresu plastyki, odbywających pod hasłem „Długa 13”. Główną część ekspozycji stanowi zbiór kilkuset ceramicznych dzwonków, stworzonych przez uczestników Festiwalu „Milion dzwonków” pod kierunkiem plastyczki Ivayli Żivkowej Roszak. W drugiej części znajdują się prace dzieci z kursu estetyki i kreatywności oraz tkaniny artystyczne. Wernisaż wzbogaci koncert mis i gongów w wykonaniu Jacka Piotra Jarosza z Kazimierza Dolnego. Wstęp wolny.

Finałem tegorocznych juwenaliów oraz Tygodnia Kultury Studenckiej, zorganizowanych w roku XX-lecia Akademii Łomżyńskiej, będzie koncert na łomżyńskiej muszli. O godzinie 20:00 na scenie pojawią się Grzeczni Chłopcy. Po nich wystąpią Racisova, Masters i B.R.O., a gwiazdą wieczoru będzie Sarius. Wstęp wolny.

W sobotę w godzinach 14:00-18:00 na terenie zajezdni MPK (ul. Spokojna 9) odbędzie się familijny piknik osiedlowy, zorganizowany przez Radę Osiedla nr 9 w ramach miejskiego Budżetu Obywatelskiego. Zaplanowano pokazy tańca z chorągwiami i warsztaty grupy Strażnicy Herbów ze Śniadowa, występy grup z MDK-DŚT i ELITE, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, pokazy wojskowe, policyjne, strażackie i pogotowia ratunkowego, bezpłatne kiełbaski i inne smakołyki oraz sąsiedzki konkurs ciast (około godz. 15:00, zgłoszenia na placu do godz. 14:30). Wstęp wolny. 

W sobotę będzie można też wybrać się do cyrku, na spektakle cyrku Astoria. Przy ul. Sybiraków obok kościoła o 14:00 i 17:00 odbędą się dwa spektakle. W programie organizatorzy zapowiadają takie atrakcje, jak: gimnastyka napowietrzna, młoda mistrzyni żonglerki, szalony pianista, trzech klaunów, wirujące sześciany, brawurowe ewolucje na luźnej linie poziomej, wirtuoz diabolo i wiele innych oraz interakcję z publicznością. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie możliwość zrobienia zdjęć z postaciami z bajek. Bilety 40-80 zł.

MDK-DŚT zaprasza zaś na godzinę 18:00, na premierowy pokaz spektaklu najmłodszej grupy teatralnej Na Piętrze: „Jak łomżyńskie wiedźmy wyniosły się z miasta”. „Czy zastanawialiście się kiedyś jakimi sposobami i trikami da się wypędzić wiedźmy z miasta? Otóż jest na to kilka sposobów i przepisów. Można spróbować pić napar z herbaty, albo rozpylić wokół siebie cudowny zapach czosnku. Mali bohaterowie naszego spektaklu – Przemko i Ziemko udowodnili, że dzieci mają najlepsze pomysły i odwagę by je realizować. Przyjdźcie na spektakl „Tym razem się nam upiekło” i zobaczcie sami co najlepszego dzieciaki wymyśliły!” zachęcają organizatorzy. Reżyseria, scenografia to dzieło Julii Sacharczuk, opiekunki grupy, scenariusz i muzykę napisał Tomasz Bieliński. Wstęp wolny.

W sobotę o godz. 21. rozpoczną się VI Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym na dystansach 5 km lub 10 km. Rywalizacja odbędzie się w kat. wiekowych co 5 lat, a to gwarantuje 33 puchary dla Pań oraz 33 puchary dedykowane Panom. Trasa biegu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli jest odpowiednio wydzielona i zabezpieczona. Start – ul. Akademicka 1. 

W związku z biegiem w godzinach 20.45 – 22.20 całkowicie zamknięta będzie część ulicy Akademickiej. Wjazd i wyjazd z w tym czasie będzie utrudniony.

W niedzielę będzie można wybrać się do Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych na doroczny, familijny koncert „Śpiewamy dla mamy!”. Wystąpią: chóralny skład Studia Wokalnego eMDeK i jego soliści oraz najmłodsze, rozśpiewane  KIDSy pod kierunkiem Magdy Sinoff oraz dziecięce grupy baletowe tańca współczesnego, przygotowane przez Małgorzatę Bielecką. Początek o 18:30, wstęp wolny. 

Warto też wybrać się na wystawy stałe. W Galerii Pod Arkadami kończy się wystawa fotografii Marka Noniewicza „Zarys biologii fantastycznej”, czynna do 31 maja.

W Hali Kultury do 30 czerwca można oglądać wystawę plakatu i grafiki „Varia” Tomasza Modzelewskiego, kolejną odsłonę cyklu „Galeria młodych”.

W Muzeum Północno-Mazowieckim do 20 października można zwiedzać najnowszą wystawę czasową „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży”. Bilety 6-10 złotych. 

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę