Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Silni reprezentanci Łomży

„Brzmiało jak koncert, a nie konkurs. To silna reprezentacja Łomży” - podsumowuje Magda Sinoff miejskie eliminacje 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Kultury Teatralnej z Warszawy.

Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana. W pierwszej uczestnik musiał przygotować i przedstawić jurorom trzy utwory, w tym dwa wiersze. W drugiej należało zaśpiewać trzy utwory, a jeden wyrecytować. Komisja konkursowa w składzie: Renata Igielska, Sylwia Pieńkowska, Magda Sinoff, po wysłuchaniu prezentacji konkursowych postanowiła przyznać następujące miejsca:

W Turnieju Recytatorskim:

1. Miejsce - Hanna Horoszewska  - I LO

2. Miejsce – Szymon Głodkowski  - I LO

3. Miejsce – Eliza Szmitko  -  II LO

4. Miejsce - Oliwia Szmitko - II LO

W Turnieju Poezja Śpiewana:

1.Miejsce – Oliwia Szmitko -  II LO

Do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku, jurorki zakwalifikowały w turnieju recytatorskim Hannę Horoszewską i Szymona Głodkowskiego, oraz Oliwię Szmitko w Turnieju Poezji Śpiewanej.

Warto dodać, że uczestnikami tego najstarszego konkursu recytatorskiego w Polsce byli wybitni aktorzy, jak np.: Krzysztof Kolberger, Janusz Gajos, Marian Opania, Jan Englert, Michał Żebrowski czy Magdalena Cielecka.

źródło: MDK-DŚT

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę