Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bagińskim

Główne zdjęcie
Mieczysław Bagiński

O ludziach stąd, czyli historii wokół nas opowiada w swojej książce Mieczysław Bagiński. We wtorek o godz. 18. w Hotelu Gromada spotkanie z autorem.

Mieczysław Bagiński urodził się w 1944 roku w Konieckach Małych na Ziemi Łomżyńskiej. Działacz społeczny i polityczny, w latach 1994-1997 wojewoda łomżyński, radny wojewódzki a w latach 2007-2010 przewodniczący sejmiku.

W książce pt. „Ludzie stąd czyli historia wokół nas” autor opowiada o osobach, bohaterach Ziemi Łomżyńskiej z różnych stron polskiej barykady. 

„Dlaczego piszę o tych ludziach i tamtych latach? Żeby ich los, walkę, trudy a czasem i śmierć, przyjąć do skarbca wiary w lepsze jutro i nanieść to do wielu rodzin, szkół i całej wspólnoty. Żeby odnowić przestrzeń godności człowieka w każdej sytuacji jego życia. Żeby w każdej rodzinie był budowany przystanek historii wokół nas” - pisze we wstępie książki wydanej w 2024 roku. Kończąc wstęp autor pisze: „wzmocnię się , gdy wystawię swoje siły i możliwości w dobrym przekazie prawdy na próbę jego przeciwności. Bo celem dochodzenia do prawdy, zwłaszcza trudnej, nie jest koniec drogi, ale postęp w zamiarze”. 

Spotkanie z Mieczysławem Bagińskim zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w Hotelu Gromada o godzinie 18:00 14 maja 2024 roku poprowadzi Doktor Maria Bauchrowicz-Tocka.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę