Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rockowo - piknikowy weekend w Łomży

Drugi weekend maja upłynie w mieście pod znakiem rocka, a pod Łomżą na rodzinnym piknikowaniu z historią w tle. Dziś (piątek 10.05) wieczorem w pubie „Pod ratuszem” zagra fiński zespół Kasvoton i będzie to ich pierwszy koncert w Polsce. W sobotę i w niedzielę w Hali Kultury odbędzie się Przegląd Muzyczny Zespołów Rockowych „ŁOMOT!”. Wystąpi aż 11 lokalnych zespołów, od pop rocka do black metalu. Z kolei w niedzielę w Lesie Jednaczewskim odbędzie się familijna „Kurpiowska Majówka u Stacha”.

W piątek o 10:00 rozpocznie się trzydniowy XII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt „Łomża Cup 2024” o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. W hali widowiskowo-sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy SP 9 będzie rywalizować siedem drużyn, w tym organizujący imprezę GUKS Olimpijczyk Łomża oraz UKS 4 Łomża. Łącznie zostanie rozegranych 21 spotkań, a turniej zakończy się w niedzielę o 14:15. Wstęp wolny.

Pub „Pod ratuszem” już dwukrotnie gościł zespół z Finlandii, grający tradycyjny heavy metal Strider. Kasvoton to propozycja dla zwolenników bardziej ekstremalnych dźwięków, to jest siarczystego death/black metalu. Grupa promuje najnowszy album „Portit/Takaisin Syvyyksiin”, a w ramach trasy „Baltic Tour 2024” odwiedzi Łotwę, Litwę i Polskę, gdzie poza Łomżą zagra jeszcze w Słupsku. Jako support wystąpi łomżyński, blackowy Valefor, dla którego będzie to debiutancki koncert. Początek koncertu o 20:00, bilety 20 zł.

W sobotę i w niedzielę Hala Kultury zaprasza na pierwszy miejski Przegląd Muzyczny Zespołów Rockowych „ŁOMOT!”. Każdego dnia konkursowe występy będą odbywać się w godzinach 16:00 -20:00. O nagrody w  wysokości 2000 zł, 1500 zł 1000 zł, ufundowane przez prezydenta Łomży, powalczą następujące zespoły z Łomży i z powiatu łomżyńskiego: B-Grade Movie, Valefor, Isaac Goldenberg, Podłe Archiwum, Leczsami, Kaja Lenart, The Small Pull, Tutorial, Hard Reset, The Black Jabs i Keymakers, grające pop rock, różne odmiany rocka alternatywnego i metalu oraz metalcore. Wstęp wolny. 

W niedzielę w Lesie Jednaczewskim odbędzie się „Kurpiowska majówka u Stacha”. Imprezę rozpocznie o godzinie 11:00 msza święta, a o 13:00 wystartuje festyn, przypominający wydarzenia powstania styczniowego na ziemi łomżyńskiej. Zaplanowano inscenizacje historyczne, jak na przykład rekonstrukcję starcia sił powstańczych z Rosjanami czy brankę do wojska, pokazy, gry konkursy i turnieje, w tym o Topór Stacha Konwy dla uczniów szkół z terenu gminy Łomża oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych. Będzie też prowadzona zbiórka krwi w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wstęp wolny. 

Również w niedzielę Muzeum Przyrody-Dwór Lutosławskich w Drozdowie zaprasza na godzinę 13:00, na otwarcie wystawy „Kapłan – Harcerz – Obywatel”, poświęconej księdzu Kazimierzowi Lutosławskiemu w setną rocznicę jego śmierci. Wystawę dopełni prelekcja Tomasza Szymańskiego o ks. Lutosławskim oraz śpiewanie pieśni patriotycznych. Bilety 3 zł. 

W środę 15 maja o godz. 17:30 na stadionie przy ul. Zjazd w meczu III ligii Łomżyński Klub Sportowy zmierzy się z Bronią Radom.

W piątek 17 maja Zakład Karny w Czerwonym Borze oraz Fundacja Na Rzecz Pomocy Funkcjonariuszom „Andrzej” organizują charytatywny turniej piłki nożnej służb mundurowych „Gramy dla Natalki, córki naszego funkcjonariusza”. 1,5-roczna Natalka jest ciężko chora i zbierane są środki na jej leczenie i rehabilitację. Impreza odbędzie się w godzinach 9:00-14:00 na terenie boiska wielofunkcyjnego w Piątnicy. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w godzinach 9:30-12:20, półfinały od 12:30 do 13:00. Na 13:10 zaplanowano mecz o III miejsce, o 13:30 odbędzie się finał, a po pół godzinie podsumowanie imprezy. Poza rywalizacją sportową obędzie się koncert Kai Lenart, będzie też strefa gastronomiczna. Wstęp wolny. 

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę