Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Pocałunek na mrozie ...

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na koncert walentynkowy Leny Ledoff z zespołem pt. "Pocałunek na mrozie"

14 lutego 2006, godz.19.00, MDK- DŚT, ul. Wojska Polskiego 3.

W programie koncertu znajdą się utwory muzyki rosyjskiej - od Dymitra Szostakowicza, Izaaka Dunajewskiego, A. Chaczaturiana (w jazzowych opracowaniach) po piosenki z radzieckich filmów.
Nowy projekt Leny Ledoff - " Pocałunek na mrozie" powstał pod koniec ubiegłego roku (premiera odbyła się w teatrze " Stara Prochoffnia").

Wykonawcy:
Lena Ledoff - fortepian
Katarzyna Skarżanka i Mirosław Zbrojewicz - poezja i śpiew
Janusz Brych - saksofony, klarnet
Wojciech Czajkowski - kontrabas

LENA LEDOFF /1961, Sankt- Petersburg /, studiowała w Akademii Muzycznej w Woroneżu. Od 1994 roku mieszka w Warszawie. W swej artystycznej karierze przebyła drogę od muzyki poważnej do jazzu. W 2000 roku założyła " Lena Ledoff Trio" / Lena Ledoff - piano, Wojciech Czajkowski - kontrabas, Przemysław Knopik - perkusja / które aktywnie koncertuje w kraju i zagranicą- Czechy, Slowacja, Ukraina. Trio wystąpiło także na licznych festiwalach : "Jazz Goes To Town" w Hradec Kralove, "Jazz na koniec lata", w Czeskim Krumlowie, " Camerimage" w Łodzi, " Fe-Fe Feliniada" w Warszawie, "Świdnickie Noce Jazzowe", "Chopiniana", w Warszawie, " Jazz na Starówce", w Warszawie, " Horice JazzNights'05" w Czechach, " Projekt Chopin"- Jelenia Góra, Wałbrzych, Wrocław.
Poza triem Lena Ledoff angażuje się w projekty solowe, takie jak Międzynarodowy Festiwal Współczesnej Choreografii w Witebsku, " Inspiracje Chopinowskie" w Milanówku, 7 Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Pradze Czeskiej, liczne koncerty solowe w klubach Warszawskich.
Jest autorką opracowań dzieł Chopina, Szymanowskiego, Szostakowicza, Chaczaturiana, Dunajewskiego na trio jazzowe.
Od dwóch lat " Lena Ledoff Trio" współpracuje z Warszawskim teatrem "Studio" grając na żywo do spektaklu " Bal Pod Orłem" w reż. Zbigniewa Brzozy.
W 2003 roku Trio wydało swoją pierwszą płytę pod tytułem "WISH",
zawierającą jazzowe opracowania utworów Fryderyka Chopina. W 2005 r. Lena Ledoff rozpoczęła prace nad spektakliem "Moskwa - Pietuszki" jako autor scenariusza według poematu Wieniedikta Jerofiejewa i autor opracowań muzyki Dymitra Szostakowicza na kwartet jazzowy. Premiera - kwiecień - maj 2006 r. / teatr "Wytwórnia", reżyser - Tomasz Wiszniewski/.

Zapraszamy.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę