Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

15 lat Andrzeja Korytkowskiego

Główne zdjęcie
Andrzej Korytkowski z jubileuszową „tablicą” pamiątkową

12 września 1998 na zaproszenie Dariusza Szymańskiego, nauczyciela wychowania fizycznego Gimnazjum w Śniadowie, zawitał w progi tej szkoły, aby pomóc przygotować młodych biegaczy do sztafetowych biegów przełajowych. Po trzech tygodniach zabawy okazało się, że uczniowie ze Śniadowa zajęli 2 miejsce w grupie zachodniej (byłe woj. łomżyńskie). Tak 15 lat temu karierę trenerską rozpoczynał Andrzej Korytkowski, a w efekcie powstał LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, który dziś jest w lekkoatletycznej polskiej ekstraklasie. - Mogę powiedzieć bez fałszywej skromności, że osiągnęliśmy najlepsze wyniki w sportowej historii ziemi łomżyńskiej – cieszy się Korytkowski, który przez dwa dni świętował jubileusz. - Mam nadzieję, że najważniejsze sukcesy trenerskie jeszcze przede mną.

W gronie przyjacioł
W gronie przyjacioł
Andrzej Korytkowski z żoną Justyną Korytkowską
Andrzej Korytkowski z żoną Justyną Korytkowską

Najpierw 12 września w zaciszu, z najbliższymi współpracownikami i sponsorami, a dzień później z zawodnikami. Był okolicznościowy film, tort, lampka szampana, wspomnienia i pamiątkowa tablica ze zdjęciami.
- O ile o pierwszym spotkaniu mogłem się domyślać, to już reakcja na drugą niespodziankę była wręcz…filmowa. Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali przez te 15 lat, sponsorom, trenerom, współpracownikom, mediom i zawodnikom, a przede wszystkim mojej kochanej żonie – mówi Andrzej Korytkowski.  - Mam duże grono oddanych współpracowników bez których moje sukcesy byłyby na pewno o wiele mniejsze. W znakomitej większości są to ludzie oddani, pasjonaci. 

Za swój największy sukces Andrzej Korytkowski uważam doprowadzenie do klasy mistrzowskiej międzynarodowej Justyny Korytkowską, która – jak mówi - po tym jak na Mistrzostwach Polski Juniorów (w swoim poprzednim klubie) zajęła ostatnie miejsce postanowiła zakończyć treningi. 
- Ledwo uprosiłem ją aby tego nie robiła i dała jeszcze szansę mi - nowemu trenerowi. Na szczęście zaufanie opłaciło się nam obojgu: ona ma świetne wyniki, ja zawodniczkę, a prywatnie mamy związek na całe życie – mówi Korytkowski.
Drugi sukces to występy w reprezentacji kraju i trzy medale Katarzyny Smakowskiej, która teoretycznie do biegów zbytnio się nie nadawała, a do klubu trafiła jako partnerka treningowa Eweliny Lubiejewskiej. 
- Dzięki swojej ambicji, systematyczności, pracy oraz  mojej wiedzy uzyskała tak dobre wyniki – cieszy się Korytkowski. - Jako ciekawostkę warto zauważyć, że w 2008 roku moi zawodnicy zdobyli medale Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych (senior, młodzieżowiec, junior, junior młodszy, młodzik), a dodatkowo  czwartkach LA . Jest to ewenement na skalę całego kraju.

Od samego początku, nieprzerwanie przez 15 lat, działania sportowe klubu wspiera sponsor tytularny PPB PREFBET ze Śniadowa. Do „żelaznego” sponsora w trakcie działalności klubu dołączali kolejni sponsorzy, współpracownicy i trenerzy którzy zaufali trenerowi Andrzejowi Korytkowskiemu i wspólnie budują markę tego najsilniejszego łomżyńskiego klubu lekkoatletycznego. Przez 15 lat pracy trenerskiej Andrzej Korytkowski dorobił się:
- 49 medali Mistrzostw Polski (w tym 43 oficjalnych - bez młodzików),
- 20. medalistów Mistrzostw Polski,
- 6. reprezentantów Polski,
- 4 rekordów Polski (w tym 2 aktualne).

Najlepsi zawodnicy Andrzeja Korytkowskiego:
- Arkadiusz Wojno - reprezentant kraju, rekordzista Polski (4x400 i 600m), 10 medali Mistrzostw Polski (najwięcej w LA w historii ziemi łomżyńskiej)
- Ewelina Lubiejewska - reprezentantka kraju, 9 medali MP
- Magdalena Stankiewicz - reprezentantka kraju (600m H), rekordzistka Polski, 7 medali MP
- Daniel Chyliński - rekordzista Polski (800m H i 4x400), 7 medali MP
- Justyna Korytkowska - reprezentantka kraju, 6 medali MP (w tym 5 z Mistrzostw Polski Seniorów)
- Katarzyna Smakowska - reprezentantka kraju, 3 medale MP – hala, przełaj i stadion (w 1 sezonie) 
- Paweł Olszewski - rekordzista Polski (4x400), 3 medale MP 
- Anna Pruszkowska - reprezentantka kraju, 2 medale MP
- Daniel Rutkowski - pierwszy medalista w klubie

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę