Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomżyński weekend z gwiazdami

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W najbliższy weekend Łomżę odwiedzą wybitni przedstawiciele muzyki i sportu. Jeszcze dzisiaj w pubie „Pod ratuszem” zagra rockowy zespół Cochise, którego wokalistą jest znany aktor Paweł Małaszyński. W sobotę coś dla siebie będą mieli fani sportu, dzięki spotkaniu z Karolem Bieleckim, jedynym na świecie i odnoszącym wielkie sukcesy jednookim piłkarzem ręcznym oraz otwarciu wystawy „Sportowe migawki” jednego z najwybitniejszych fotoreporterów sportowych, zmarłego w roku 2019 Tomasza Prażmowskiego. Zaplanowano też Niemenowski koncert w MDK-DŚT.

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Hali Kultury zostanie otwarta wystawa „Podróże Fanaberii” Twórczej Grupy Fanaberia, pasjonatów malarstwa, działających przy MDK-DŚT pod kierunkiem Anny Bureś. - Wystawa „Podróże Fanaberii”, to odkrywanie siebie, swoich talentów i twórczych możliwości. Dzielenie się swoimi doznaniami, emocjami, spostrzeżeniami i pięknem jakie nas porusza. Podróże są niezwykle ważne dla artystów, bo pozwalają czerpać inspiracje z różnych kultur, krajobrazów, historii. Wspólna wyprawa do Supraśla, miasta o bogatej tradycji, kulturze i przyrodzie zapoczątkowała tworzenie malarskiej dokumentacji podszytej wzruszeniami, emocjami, podziwem obserwowanej rzeczywistości. Następnie każdy indywidualnie odbywał własne podróże, które zaowocowały malarskimi kompozycjami obecnymi na wystawie - przybliża instruktorka. Wstęp wolny, wystawa czynna do 18 marca.

Cochise w ostatnich latach upodobali sobie pub na Starym Rynku - będzie to ich trzecia wizyta w tym miejscu. Ponieważ prace nad kolejnym, już ósmym w dyskografii grupy i zapowiadanym na jesień ubiegłego roku albumem, przeciągnęły się, Paweł Małaszyński, Wojciech Napora, Radek Jasiński i Grzegorz Hiero zaprezentują przekrojowy repertuar, obejmujący nie tylko starsze, ale również premierowe kompozycje; można również spodziewać się zaskakujących coverów. Początek koncertu o godzinie 21:00 - jest on biletowany, ale wszystkie bilety zostały już sprzedane.

Sobotnie wydarzenia rozpocznie o 14:00 otwarcie wystawy Sportowe migawki” jednego z najwybitniejszych polskich fotoreporterów sportowych Tomasza Prażmowskiego (1928-2019). Wraz z Mieczysławem Świderskim i Eugeniuszem Warmińskim przez kilkadziesiąt lat uwieczniał najciekawsze wydarzenia sportowe i portretował ich bohaterów, głównie piłkarzy i lekkoatletów, pracując najpierw w tygodniku „Sportowiec”, później w „Piłce Nożnej” oraz Polskiej Agencji Informacyjnej Interpress. Wstęp wolny, wystawa czynna do końca kwietnia. 

Dwie godziny później w Hali Kultury rozpocznie się spotkanie z Karolem Bieleckim, wybitnym piłkarzem ręcznym, reprezentantem Polski, wielokrotnym medalistą europejskich i światowych rozgrywek, z mistrzostwami świata włącznie. Opowie o tym, jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach, o czym wie najlepiej, ponieważ w roku 2010 stracił podczas meczu oko, ale wrócił do gry na najwyższym poziomie, stając się jedynym szczypiornistą na świecie, grającym z jednym okiem. Odbędzie się również projekcja filmu dokumentalnego „Karol Bielecki – historia prawdziwa”. Wstęp wolny.

W niedzielę na 13:00 Muzeum Przyrody-Dwór Lutosławskich w Drozdowie zaprasza do muzealnego salonu na wykład Roberta Radzika „Narodowe Zjednoczenie Wojskowe – „Żołnierze Wyklęci” na Ziemi Łomżyńskiej w latach 1945-1949”. - Robert Radzik– historyk zajmujący się tematyką podziemia niepodległościowego. Obecnie swoje badania i zainteresowania koncentruje na dziejach podziemia NSZ/NZW na północnym Mazowszu i Białostocczyźnie. Autor takich publikacji jak: „Walczyć jak nasi przodkowie. NZW na Mazowszu Północnym 1945-1954 w fotografiach i dokumentach”, „Wnutriennicy czyli cena zdrady” czy „Naszym hasłem Bóg i Ojczyzna. Okręg Białostocki NZW w fotografiach i dokumentach (1945-1956)”. - informują organizatorzy. Bilety 3 zł. 

Również w niedzielę, ale na 18:00, Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza na imprezę „Nim przyjdzie wiosna”, upamiętniającą 85. urodziny Czesława Niemena (1939-2004), wybitnego artysty i muzyka światowego formatu. W programie Niemenowski koncert Studia Wokalnego eMDeK, projekcja filmowego reportażu Eugeniusza Szpakowskiego i Szymona Sinoffa o Czesławie Niemenie oraz spotkanie z reżyserem. Wstęp wolny. 

Wojciech Chamryk 

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę