Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Gwiazdka z nieba

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży już po raz szósty organizuje koncert „Gwiazdka z nieba”. Współorganizatorem koncertu jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W koncercie usłyszymy solistki grup wokalnych MDK- DŚT oraz chór CANZONA PWSIiP. W repertuarze znajdą się polskie kolędy i pastorałki oraz utwory związane tematycznie z Bożym Narodzeniem.

Gościem specjalnym koncertu będzie Ewa Uryga, która wystąpi z towarzyszeniem muzyków jazzowych: Piotra Wrombla (fortepian), Jarosława Michaluka (kontrabas), Radosława Żyły (perkusja).
W trakcie imprezy zbierane będą pieniądze na świetlicę Promyczek, do której codziennie przychodzą dzieci z najbiedniejszych rodzin parafii przy Klasztorze oo. Kapucynów w Łomży.


Ewa Uryga to wokalistka o dużych możliwościach wokalnych, oscylująca w różnych gatunkach muzycznych. Głównie zajmuje się muzyką "Gospel", ale nie stroni od bluesa, dobrego soulu i jazzu. Artystka karierę muzyczną rozpoczęła w szkole średniej jako solistka szkolnego zespołu muzycznego. Była laureatką wielu ogólnopolskich festiwali m.in. "Opole '80". Występowała na festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Zdobyła m.in. II nagrodę na festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn w Szwecji w 1984 r., II nagrodę na XVII Miedzynarodowym Spotkaniu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Współpracowała z zespołem Big Band Zygmunta Kukli (nagranie płyty "Szczęśliwej drogi już czas"), z "Big Warsaw Band" Stanisława Fiałkowskiego.


Koncert „Gwiazdka z nieba” 12 stycznia 2006 r., godz. 19.00
Klasztor oo. Kapucynów, ul. Krzywe Koło 3 w Łomży
Wstęp wolny

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę