Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Przedświąteczne kiermasze i wydarzenia na weekend

Koncert „Nie tylko rock 'n' roll” Magdy Sinoff z zespołem. Wystawa Twórczej Grupy Fanaberia „Fanaberie początek”. Koncert The Queens Of Soul & Orchestra z przebojami Whitney Houston, Amy Winehouse, Tiny Turner i innych wielkich wokalistek – wydarzeń kulturalnych podczas drugiego weekendu grudnia nie zabraknie. Do tego będzie można wybrać się na przedświąteczne kiermasze w Regionalnym Ośrodku Kultury oraz w restauracji Retro, a do tego w niedzielę handlową oddać dziecko do Muzeum Północno-Mazowieckiego i spokojnie zrobić zakupy.

W piątkowy wieczór warto wybrać się na godzinę 19:00 do Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, gdzie odbędzie się koncert „Nie tylko rock 'n' roll” Magdy Sinoff z zespołem, podsumowujący 25 lat jej zawodowej pracy w Łomży. Wokalistce będą towarzyszyć Przemysław Zalewski, Przemysław Kamiński, Artur Pawelczyk i Tomasz Swajda, zaś gościnnie wystąpią, między innymi, wokaliści Robert Cichowicz i Mariusz Brzostowski, gitarzyści Rafał Wróblewski i Rafał Mierzejewski oraz basista Jarosław Igielski, a do tego wokaliści Studia eMDeK. Wstęp wolny.

Sobotnie przedpołudnie można spędzić w Regionalnym Ośrodku Kultury, gdzie od godziny 10:00 zaplanowano aż trzy wydarzenia. W górnej sali odbędą się Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej, podczas których będzie można kupić świąteczne ozdoby, stroiki i artystyczne rękodzieło, wykonane przez lokalnych artystów. Jednocześnie na parterze będzie odbywał się XII Festiwal Piosenki Świątecznej - Gwiazdkowe Nutki 2022 z udziałem przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W czasie imprezy zostaną też ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Tradycje bożonarodzeniowe 2022”. Wstęp wolny. 

O godzinie 16:00 w Hali Kultury zostanie otwarta wystawa malarstwa. „Fanaberie początek” Twórczej Grupy Fanaberia. W jej skład wchodzą: Aleksandra Charkiewicz, Ewa Getek, Anna Gubik, Elżbieta Jabłońska, Ewa Łukawska, Joanna Niebrzydowska, Karolina Nieciecka, Natalia Pijanowska, Barbara Witkowska, Agnieszka Zielińska, Iwona Zugaj, Jan Zugaj i Elżbieta Żukowska. Dzięki MDK-DŚT i Annie Bureś mogą realizować swe artystyczne pasje, zaś na  pierwszej wystawie prezentują prace wykonane  podczas łomżyńskiego pleneru malarskiego oraz cyklicznych spotkań w Pracowni Plastycznej tej placówki kultury. Wstęp wolny.

W niedzielę handlową Muzeum Północno-Mazowieckie wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców, którzy muszą zrobić większe świąteczne zakupy, ale nie mają z kim zostawić dzieci. Stąd akcja „Oddaj dziecko do muzeum!”, adresowana do pociech liczących 7-11 lat. W godzinach 11:00-13:00 zaplanowano dla nich twórcze warsztaty lepienia z gliny. Koszt: 20 złotych od osoby, liczba miejsc ograniczona. Zapisy: telefon 86 216 64 87.

W niedzielne południe w restauracji Retro rozpocznie się XIII Jarmark bożonarodzeniowy. Będzie można kupić świąteczne ozdoby i rękodzieło lokalnych twórców i artystów, a dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne oraz kulinarne – robienie i wypiekanie pierniczków, a do tego kolędowe karaoke oraz wizytę św. Mikołaja. Wstęp wolny. 

Z kolei o godzinie 19:00 w sali Filharmonii Kameralnej  największe przeboje Whitney Houston, Amy Winehouse, Arethy Franklin, Tiny Turner, Diany Ross i Chaki Khan wykona The Queens Of Soul & Orchestra. Bilety: 110 złotych.

W poniedziałek 12 grudnia Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza do studyjnego Kina Galeria. W Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku zostanie wyświetlony film „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, biografia słynnej romskiej poetki. Wstęp: 5 złotych.

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę