Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Kolejny koncertowy weekend

Uwielbiany przez młodszych i starszych słuchaczy zespół Raz, Dwa, Trzy już w sobotę zagra w Łomży koncert z okazji 30-lecia. Równie wyjątkowy będzie piątkowy, akustyczny koncert „Listopadowa nostalgia” łomżyńskiej grupy Holy Water, która przygotowała z tej okazji wiele niespodzianek, począwszy od repertuaru, skończywszy na nietypowym instrumentarium. W ten weekend zagra też w Łomży Mark Mantra, wielka nadzieja polskiego indie/electro rocka.

Istniejąca od 17 lat grupa Holy Water przechodziła różne koleje losu, ale niezależnie od zmian składu zawsze grała dynamicznego blues rocka. W piątek o godzinie 19:00 zespół Bernarda Krasuskiego zaprezentuje się jednak w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w bardzo nietypowej, akustycznej odsłonie. Zgodnie z tytułem koncertu „Listopadowa nostalgia, czyli koncert przy świecach” zabrzmią balladowe i te bardziej melancholijne kompozycje grupy, wybrane z jej dotychczasowych albumów „Mania wolności”, „Nie ma bluesa w Łomży” i najnowszego „Kręta droga”, dopełnione dopasowanymi do nich przeróbkami bluesowych i rockowych klasyków. Zespół zapowiada również utwory premierowe oraz nietypowe instrumentarium, bowiem na dwie gitary nie grał od kilkunastu lat, a z kontrabasem nigdy. Bilety: 20 złotych, dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

W sobotę Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza na warsztaty genealogiczne z Katarzyną Drogą. Odbędą się w godzinach 11:00-13:00, ich koszt to 10 złotych od osoby.

Sobotni wieczór upłynie w Łomży pod znakiem dwóch koncertów. O godzinie 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego rozpocznie się jubileuszowy koncert grupy Raz, Dwa, Trzy. Odbywa się on w ramach okolicznościowej trasy, podsumowującej 30-lecie formacji prowadzonej przez charyzmatycznego frontmana Adama Nowaka. Zespół wykona przekrojowy repertuar, od przebojów autorskich do piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego, którym potrafił nadać bardzo oryginalną formę. Koncert jest biletowany, ale bilety już się wyprzedały.

Godzinę później w pubie „Pod ratuszem” wystąpi Mark Mantra, czyli projekt Michała Parzymięso. Łomżyńska publiczność zna go doskonale z koncertów Bartasa Szymoniaka, ta z innych ośrodków również ze współpracy z muzykami grup Lenny Valentino czy Myslovitz – jego brat Mateusz jest obecnie frontmanem tej formacji. Mark Mantra gra alternatywnego, niezależnego rocka, a organizatorzy zapowiadają „eklektyczną podróż, od delikatnych ballad po dynamiczną elektronikę”. Pub będzie czynny od godziny 19:00, koncert rozpocznie się o 20:00. Bilety: 20 złotych. 

W niedzielę na godzinę 16:00 MDK-DŚT zaprasza na spektakl taneczny „Empty Lectures”. Został on zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego „Więcej niż tańczące parabole” według koncepcji Pawła Urbanowicza. Występują uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK, wstęp wolny.

Z kolei w czwartek 1 grudnia miłośnicy poezji będą mogli wybrać się do I Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie tej szkoły przygotowali w ramach 44. Tygodnia Kultury Uczniowskiej wieczorek poetycki, który odbędzie się o godzinie 17:00 w auli. Wstęp wolny. 

Wojciech Chamryk

 

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę