Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Koncerty gwiazd, taniec i wiele innych wydarzeń nie tylko w weekend

W najbliższych dniach Łomżę odwiedzi wielu artystów i twórców najwyższego formatu. Międzynarodową obsadę ma jubileuszowy, XV Novum Jazz Festival, podczas którego przez trzy dni wystąpią utytułowani muzycy z różnych części świata. Do tego w sobotę zaśpiewa, uwielbiana przez kilka pokoleń słuchaczy, Stanisława Celińska, a na imprezie tanecznej ROK Łomża w niedzielę pojawi się wielu znakomitych tancerzy i Iwona Pavlović. W nadchodzącym tygodniu we wtorek spotkanie z Marcinem Kydryńskim, a w czwartek wirtuoz fortepianu, legendarny Adam Makowicz zagra z orkiestrą Filharmonii Kameralnej.

Piątkowe wydarzenia rozpocznie już o godzinie 10:00 festiwal Big Bit Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. W XIV edycji imprezy będzie uczestniczyć blisko 40. młodych wokalistów i podmiotów wykonawczych, śpiewających polskie przeboje z ostatniego 10-lecia, a oceniać będzie ich jury pod przewodnictwem wokalisty Zbigniewa Bieniaka, znanego choćby z takich grup jak Oddział Zamknięty, Collage i Rezerwat. Wstęp wolny.

Ta sama instytucja odpowiada za organizację cyklicznych wystaw w Galerii Pod Arkadami. Bohaterem tej piątkowej „Matryca Ciało” o godzinie 18:00, odbywającej się w ramach cyklu „Debiuty”, będzie pochodzący z Łomży Maciej Kiełczewski, obecnie student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prezentujący malarstwo i grafikę. Wstęp wolny. 

Na godzinę 17:00 łomżyński Oddział Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych zaprasza seniorów na comiesięczne „Tulowskie spotkania“ w Bursie nr 3 przy ulicy Zjazd 3. Podczas najbliższego prof. dr hab. Wioleta Danilewicz z Uniwersytetu w Białymstoku wygłosi prelekcję „Nasze doświadczenia z nowymi mediami“. Wstęp wolny. 

Piątkowy wieczór to również początek jubileuszowego Novum Jazz Festival. Wszystkie festiwalowe wydarzenia, poza sobotnim jam session w restauracji Retro, odbędą się w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II parafii Krzyża Świętego. W piątek o godzinie 19:00 zagrają JP Collective gitarzysty Jakuba Paulskiego oraz Alan Wykpisz Project. W sobotę o tej samej godzinie Confusion Project oraz międzynarodowy Dawid Tokłowicz Quintet.

W niedzielę od 11:00 zaczynają się konkursowe przesłuchania 14. uczestników zmagań o tytuł Nowej Nadziei Jazzu, zaś o godzinie 19:00 odbędzie się koncert finałowy z udziałem duetu Artur Tuźnik/ Thomas Agergaard oraz kolejnej międzynarodowej formacji, kubańsko-polsko-węgierskiego Joaquin Sosa Quintet. Wstęp na konkurs jest wolny, zaś ceny biletów kształtują się następująco: pojedynczy koncert 50 złotych, trzydniowy karnet 120 złotych i ulgowy 100 złotych.

W sobotę nie zabraknie również emocji tanecznych. Regionalny Ośrodek Kultury  Powiatu Łomżyńskiego, Klub Tańca Towarzyskiego AKAT zapraszają w sobotę i niedzielę do Hali Sportowej w PIątnicy na GRAND PRIX POLSKI FTS Ekstraklasa Młodzież, Dorośli ST/LA XXVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego, Prezydenta Miasta Łomża i XVIII Dziecięcą Galę Taneczną o Puchar Wójta Gminy Piątnica. (blok I:  uczestnicy do 7 lat H, solistki do 11 lat H, G, 8-9 lat H, F, 10-11 lat H, 12-13 lat H, G) oraz od godziny 14:00 blok II (8-9 lat G, 10-11 lat G, F, solistki pow. 10 lat F, solistki pow. 11 lat G, 12-13 lat F, 14-15 lat F, solistki 12-13 lat E). W niedzielę blok I rozpocznie się o 10:00 (10-11 lat E, 12-13 lat E, C, 14-15 lat E, D, pow. 15 lat E),zaś II o 13:00 (GPPE młodzież ST/LA, 12-13 lat D, pow. 15 lat D oraz młodzieżowe Grand Prix Polski). Gala wieczorna, prowadzona przez Iwonę Pavlović, wystartuje o 17:30, obejmując Grand Prix Polski tancerzy dorosłych ST/LA oraz kategorię pow. 15 lat C, B. Bilet pojedynczy jednodniowy kosztuje 30 złotych, taki sam, ale przy stoliku 80 złotych. Dzieci do lat siedmiu wstęp wolny. 

Emocje sportowe nieco innego typu zapewni zaś w sobotę drużyna ŁKS 1926 Łomża. Lider tabeli, po zwycięstwie nad Warmią Grajewo w ostatniej kolejce rundy jesiennej pojedzie do Śniadowa, gdzie z tamtejszym KS w derbach powiatu łomżyńskiego będzie od godziny 12:00 walczyć o utrzymanie pierwszego miejsca. Wstęp wolny. 

Sobota to również kolejne wydarzenie, łomżyński koncert Stanisławy Celińskiej. Wybitna aktorka i niezrównana interpretatorka własnych piosenek, przyjęła zaproszenie MDK-DŚT i o godzinie 18:00 zaśpiewa w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Wojciech Olszewski – fortepian, Hammond, Kuba Frydrych – gitary, mandolina, Krzysztof Samela – kontrabas, gitara basowa, Julia Muraszko – skrzypce, Paweł Pełczyński – saksofony, flet, Janusz Muraszko – akordeon oraz lider grupy Maciej Muraszko – instrumenty klawiszowe oraz perkusyjne i perkusja. Bilety w przedsprzedaży kosztują 60 złotych, w dniu koncertu 80 złotych. Promocja dla grup: przy zakupie 10 biletów jeden bilet gratis.

Początek przyszłego tygodnia to z kolei imprezy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. 

W poniedziałek odbędą się te bardziej kameralne: na godzinę 11:00 Filia nr 6 (Małachowskiego 1 lokal 3) zaprasza na podsumowanie konkursu plastycznego „Dzieciaki kochają zwierzaki!”, zaś Filia nr 2 (Księżnej Anny 2) na 12:30 na spotkanie „Bezpieczny senior”, prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Wstęp wolny.

We wtorek MBP przygotowała zaś atrakcję dla miłośników podróży, literatury i muzyki, organizując spotkanie z Marcinem Kydryńskim. Odbędzie się ono w Hali Kultury o godzinie 18:00 i poza promocją najnowszej książki „O Wschodzie”, traktującej o podróży do Azji, na pewno nie zabraknie też innych tematów. Wstęp wolny. 

Tego samego dnia, ale na 17:00, Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza na wyjątkową, rodzinną wystawę, na której Stanisław Kędzielawski zaprezentuje rysunek, a Maciej Kędzielawski fotografię. Wstęp na wernisaż jest wolny, wystawę będzie można oglądać do 28 grudnia (bilet normalny: 5 złotych, ulgowy: 3 złote, Karta Dużej Rodziny oraz Karta Seniora: 3 złote). 

Czwartkowy koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego również będzie wielkim wydarzeniem, z racji udziału w nim jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów, muzyka niezwykle cenionego również w Stanach Zjednoczonych, legendarnego pianisty Adama Makowicza. Wykona on z łomżyńską orkiestrą kompozycje autorskie oraz Fryderyka Chopina, wszystkie we własnych aranżacjach. Bilety: 10-40 złotych. 

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę