Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Koncertowo-sportowy weekend

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Trzy najbliższe dni w Łomży i w jej okolicach upłyną pod znakiem licznych imprez sportowych i kulturalnych. ŁKS 1926 Łomża będzie bronić pozycji lidera podlaskiej grupy IV ligi, rywalizując z zajmującym piąte miejsce LKS Promień Mońki. Miłośnicy bluesa i rocka nie mogą przegapić sobotniego koncertu w Hali Kultury, między innymi z udziałem gitarowego wirtuoza ze Słowacji Rene Lacko. Na terenie miasta zaplanowano również seanse w ramach „Jesiennego kina samochodowego” oraz dwie imprezy familijne, odbywające się w parkach w sobotę i w niedzielę.

Weekendowy cykl wydarzeń rozpocznie w piątek o godzinie 18:00 otwarcie wystawy „Pejzaż?” młodego malarza Macieja Kiełczewskiego (Galeria Bonar w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych). Artysta, wychowanek Anny Bureś i Pracowni Plastycznej MDK-DŚT, absolwent Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, a obecnie student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, „zadaje pytanie, czym jest pejzaż, gdzie są jego granice i czy należy dzielić tematy malarskie“.

W sobotę jako pierwszy rozpocznie się piknik integracyjny „Poznajmy się”, trwający w Parku im. Jakuba Wagi przy ul. Wojska Polskiego w godzinach  12:00 – 17:00. Impreza została zorganizowana przez Rady Osiedli nr 4, 8 i 15 w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Łomża. Obejmie różne pokazy, warsztaty, familijne zabawy i konkursy oraz występy młodych tancerzy z BK Step, Studia Wokalnego eMDeK, Danuty Waśko i zespołu Maryna, Oliwii Szmitko, Kingi Chludzińskiej, Julity Kaczyńskiej oraz zespołu Bajorek.

O godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Zjazd 18, lider tabeli Łomżyński Klub Sportowy 1926 podejmie LKS Promień Mońki. Sytuacja w grupie jest ciekawa o tyle, że łomżyńska drużyna zajmuje pierwsze miejsce tylko dzięki lepszej różnicy bramek; dwie kolejne mają również po 16 punków, zaś zajmująca miejsce piąte ekipa z Moniek tylko o jeden mniej. Ewentualne zwycięstwo pozwoli więc ŁKS-owi umocnić się na pozycji lidera, szczególnie gdy KS Wasilków i Tur Bielsk Podlaski przegrają lub zremisują swoje spotkania. 

O 19:00 rozpocznie się w Hali Kultury na Starym Rynku – wejście z boku, od ulicy Rządowej – koncert „Polski Dzień Bluesa“, organizowany w Łomży od roku 2014, od kilku lat dzięki współpracy Nieformalnego Środowiska Muzyków Łomżyńskich i MDK-DŚT. W tegorocznej edycji wezmą udział: istniejąca od 1983 roku, lokalna legenda Polityka, Breakout Night – tribute band legendarnego Breakout Tadeusza Nalepy, mający w repertuarze również kompozycje autorskie z płyty „Ostatni Express...“ oraz Rene Lacko. Ten słowacki wirtuoz to w prostej linii spadkobierca takich gigantów gitary jak Jimi Hendrix czy Stevie Ray Vaughan i chętnie gra ich kompozycje. 

Również o godzinie 19:00 na parkingu Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej 1 w Łomży rozpocznie się pierwszy seans w ramach „Jesiennego kina samochodowego“, zorganizowanego dzięki współpracy Łomży z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Obejmie dwa filmy: familijną animację „Pszczółka Maja. Mały wielki skarb” oraz film akcji od 16 roku życia  „Dżentelmeni“ o 21:30.

Niedzielne wydarzenia zainauguruje miejski jarmark „Zasmakuj w Łomży”, odbywający się w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma od  9:00 do 15:00. W jego trakcie będzie można kupić lokalne przysmaki oraz wyroby rękodzieła artystycznego, a  w południe w pokazie muzyczno-balonowym wystąpi uczestniczka programu „Mam talent” Patrycja Lipińska.

O 12:30 na Forcie III w Piątnicy wystartuje „Bieg pamięci Września” o puchar wójta gminy Piątnica, przeniesiony z minionej niedzieli z racji niepewnych warunków atmosferycznych. 

W niedzielę będzie można również wybrać się na kolejne koncerty w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica. Sopranistka Magdalena Stanciu, skrzypek Mateusz Kasprzak-Łabudziński, altowiolista Adrian Stanciu oraz pianistka Małgorzata Marczyk-Wojciak wystąpią z programem utworów Mozarta, Schuberta i Francka w kościołach w Ostrołęce (godzina 13:00) oraz Rzekunia (godzina 18:00). 

Wstęp na te wszystkie imprezy i wydarzenia, poza meczem ŁKS (bilet normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, dzieci do lat 12 wstęp wolny) jest bezpłatny.

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę