Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Imprezy na weekend naznaczone historią i muzyką

Mimo, że przed nami pochmurny i deszczowy weekend, to organizatorzy przygotowali kilka wydarzeń, w tym plenerowych. Znaczna ich część będzie dotyczyła kolejnej rocznicy walk pod Wizną.

W piątek w Galerii Pod Arkadami o godz. 18. otwarta zostanie wystawa rzeźb Jacka Zacharzewskiego „- ∞ TAK MIAŁO BYĆ ∞ +”. Autor, od 1989 roku swoją pracownię rzeźbiarską ma w Drozdowie. Pojawiamy się na tym Świecie na chwilę. Tworzymy coś, budujemy i znów pogrążamy się w nicość. Zostaje jednak nasz ślad. Ja znalazłem sens w rzeźbie i czarnym dębie z Narwi, który wydobyty, był już gotową formą rzeźbiarską, stworzoną przez czas i Naturę.”

W sobotę w ramach 83. rocznicy Obrony Odcinka „Wizna” na placu przed kościołem pw. św. Jana Chrzciciela w Wiźnie o godzinie 18:30 wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, a o godzinie 20:30 Zespół Forteca. 

W niedzielę 11 września odbędą się oficjalne uroczystości 83. Rocznicy Obrony Odcina „Wizna”. Rozpoczną się mszą świętą o godz. 9:00 w kościele w Wiźnie, a następnie o godz. 10:00 przejściem pod pomnik żołnierzy SGO Narew. Tu przewidziane są przemówienia gości, apel pamięci, złożenie kwiatów i koncer Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa. Tego dnia, w ramach pikniku militarnego wokół rynku w Wiźnie wystawione będą różne pojazdy wojskowe, m.in. czołg Leopard. 

Stowarzyszenie Wizna1939 także w niedzielę organizuje 83. rocznicę bitwy pod Wizną na Górze Strękowej. O godz. 11:00 odbędzie się msza polowa i następnie uroczystości przy schronie. Około 12:40 przewidziany jest występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Władysława Raginisa w Piątnicy i piknik historyczno-militarny.

W niedzielę także odbędą się dwa kolejne koncerty XVIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica. O godzinie 12:15 w kościele pw Przemienienia Pańskiego w Piątnicy kompozycje Schuberta, Francka i Moniuszki wykonają znani już doskonale tutejszej publiczności tenor Robert Cieśla i skrzypaczka Marta Magdalena Lelek oraz sopranistka z Korei Południowej Ae Ran Kim i pianista z Mongolii Yan Rong. Wieczorem tego samego dnia o 18:30 w sali koncertowej organizującej festiwal Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zagra duet Aleksandra Kuls – skrzypce oraz Marcin Koziak – fortepian, a w programie arcydzieła takich mistrzów jak: Beethoven, Wieniawski i Bacewicz. Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.

Wójt Gminy Piątnica przesunął „Bieg Pamięci Września” na 18. 

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę