Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Można wysyłać prace na „Załomżenie 2022”

Kolejna edycja konkursu fotograficznego organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej wystartowała. Skierowane do wszystkich fotografujących działanie ma na celu uwrażliwić „na walory naszego miasta, a także stworzenia pretekstu do „załomżenia się”, czyli zakochania się w Łomży.

Do końca listopada można nadsyłać zdjęcia do edycji konkursu „Załomżenie 2022”. Organizatorzy zakreślili dwie główne kategorie: „Łomża dawniej” czyli fotografie wykonane przed 1980 rokiem i „Łomża dziś”. W tej drugiej części zdjęcia mają prezentować krajobraz Łomży i najbliższych okolic, architekturę czy wydarzenia. Prace mają odzwierciedlać indywidualne i  kreatywne spojrzenie na Łomżę. Każdy uczestnik w kategorii ”Łomża dawniej' może zgłosić nieograniczoną ilość propozycji. Natomiast w kategorii „Łomża dziś” organizatorzy dopuszczają do 10 zdjęć jednego autora. W tej kategorii nagroda główna wynosi 2000 zł. Zostaną przyznane także wyróżnienia, których wysokość określi powołane do tego jury. W kategorii „Łomża dawniej” wyróżnione prace nagrodzone zostaną kwotą w wysokości 200 złotych.

Osoby „dotknięte” wrażliwością na obraz, na otaczającą rzeczywistość z pewnością już mają w swojej kolekcji nowe prace, które można wysłać do TPZŁ. Na przestrzeni lat widać pewien deficyt fotografii społecznej, której wartość z biegiem lat najbardziej rośnie. 

Zachęcamy zatem do „załomżenia się”, do realizacji swoich własnych projektów i polowań na kadry. Pokazanie ich efektu szerszemu gronu na kolejnej pokonkursowej wystawie i ewentulne nagrody tylko umocnią na fotograficznej drodze.

Konkurs współfinansowany jest przez prezydenta Łomży.

 

Karta zgłoszenia i regulamin poniżej.

 

Siedmiu autorów nagrodzono w konkursie „Załomżenie 2021”

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę