Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Ostatnia deska ratunku” najlepsza

Główna nagrodę X Konfrontacji Teatralnych Młodzieży Szkół Średnich - Nagrodę Prezydenta Miasta Łomża - otrzymała Grupa „Ostatnia Deska Ratunku” z łomżyńskiego Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Młodzi artyści ze starej „wety” nagrodę otrzymali za spektakl p.t. „Powódź” Jerzego Szaniawskiego, który wyreżyserowała Ewa Chludzińska. W jubileuszowych łomżyńskich „Konfrontacjach” wystawiono cztery przedstawienia.

Do udziału w konkursie zaproszone były grupy teatralne działające w szkołach średnich i placówkach kultury Łomży i byłego województwa łomżyńskiego.
Wszystkie prezentowane spektakle poddawane były ocenie jury w składzie: Ewa Sznejder – dziennikarz, Jarosław Antoniuk – dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży i Julian Swift – Speed – aktor Teatru RONDO ze Słupska.
Poza Nagrodą Prezydenta Miasta Łomża dla grupy„Ostatnia Deska Ratunku” jury uhonorowało także dwoma równorzędnymi Nagrodami Dyrektora Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży za kreacje aktorskie Natalię i Łucję Grzeszczyk za rolę narratora i brzozy w spektaklu „Poszła w las nauka” zespołu teatralnego „VERBUM”.
W ocenie jury na wyróżnienie (przyznane przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży) za podjęcie tematyki młodzieżowej w spektaklu „Marzenia zasnęły” zasłużył zespół „BURSA 2”.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę