Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nowoczesny Klub Senior + powstał w Wiźnie

- W ramach rządowego programu Senior + stworzyliśmy w budynku Urzędu Gminy Wizna przy placu Kapitana Władysława Raginisa Klub Senior + - cieszy się z nowej inwestycji dla społecznej aktywności wójt Mariusz Soliwoda. - Dofinansowanie rządowe wyniosło 152 tysiące 645 złotych i 23 grosze.

Klub Senior + mieści się na parterze budynku UG i w sumie ma około 100 metrów kwadratowych. Nowa placówka składa się z 4 pomieszczeń o zróżnicowanej wielkości. Główną przestrzeń tworzy salon z kuchnią. Dwa mniejsze pomieszczenia posłużą do odpoczynku - stąd w jednym ulokowano telewizor 52-calowy, zaś w drugim kominek elektryczny. W obu stoją sofy, pufy, fotele i ławy do kawy, którą Klub kupuje na zajęcia kulinarne. W kameralnej sali mini konferencyjnej na 10 miejsc można przeprowadzić spotkania, warsztaty, szkolenia. Instruktorem i opiekunem w Klubie została Marta Laskowska, jednak do 23. marca 2022 Gmina czeka na zgłoszenia kandydatek i kandydatów na kierownika Klubu Senior +, który podlega pod Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Na razie zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu z plastyki, rękodzieła, śpiewu i recytacji  - mówi Grażyna Kania, kierująca OPS w Wiźnie. - Nasz Klub będzie czynny 5 dni w tygodniu, w godzinach od 11. do 15. 

Jak szacuje wójt Soliwoda, inwestycja kosztowała w sumie prawie 250 tysięcy zł. Resztę Klubowi do dotacji rządowej z edycji programu Senior + 2021 dołożyła Gmina Wizna. Zapisało się 18 osób, ale Pani kierownik Kania liczy na dofinansowanie do 10 uczestników z MRiPS do 200 zł na osobę. 

Mirosław R. Derewońko 

tel. red. 696 145 146

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę