Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Bezrobocie spada

Do 5,9% spadła stopa bezrobocia w Łomży i powiecie łomżyńskim na koniec lutego 2022 roku. W Łomży wyniosła 6,7%, a w powiecie łomżyńskim 4,9%. Obecnie 2580 osób, w tym 1330 kobiet pozostaje bez pracy. W stosunku do stycznia poziom bezrobocia zmniejszył się o 109 osób.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży w lutym zgłosiło się 372 bezrobotnych, w tym 8 osób pracowało za granicą (w Niemczech – 3 (1 z zasiłkiem transferowym), w Wielkiej Brytanii – 3, w Belgii – 1 i w Holandii – 1). Wpłynęło 246 ofert pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 56,9%. Zanotowany spadek bezrobocia związany jest m.in. mniejszą liczbą rejestracji i rozpoczęciem kierowania bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – tłumaczy PUP. 

Spośród 481 wyrejestrowanych bezrobotnych pracę podjęło 277, z tego niesubsydiowaną 140 z nich. Na roboty publiczne skierowanych zostało 69 bezrobotnych, na prace interwencyjne 31, a na staż 57. Zrefundowano koszty zatrudnienia 5 osób, a 10 otrzymało bon na zasiedlenie poza miejscem zamieszkania. Dobrowolnie zrezygnowało z bycia bezrobotnym 50 osób i tyle samo nie potwierdziło gotowości do pracy. 

Bezrobotni z miasta Łomży (1635) stanowili 63,4% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie. Liczba bezrobotnych uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych na koniec lutego 2022 roku wynosiła 395 osób i była mniejsza o 23 osoby w porównaniu do stycznia. Na wsi mieszkało 834 osoby i stanowili 32,3% ogółu. Do 30 roku życia było 662 bezrobotnych, a powyżej 50 roku 709. W szczególnej sytuacji na rynku pracy jest 2112 bezrobotnych. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę