Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Kolejne luzowanie obostrzeń

Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Przywracamy normalną pracę w urzędach. Nadal będzie obowiązywało noszenie maseczek w komunikacji miejskiej i w sklepach – zapowiedział na środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Wspólnie z ministrem zdrowia premier Mateusz Morawiecki poinformował o luzowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. 

Od 1 marca nadal obowiązuje: obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, obowiązek izolacji zakażonych i kwarantanny współdomowników oraz kwarantanna przyjazdowa dla osób bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID-1.

Pozostałe ograniczenia mają zostać od nowego miesiąca zniesione. Oznacza to koniec pracy zdalnej, limitów w sklepach czy punktach gastronomicznych. Minister Zdrowia tłumaczył, że  głównym powodem podjęcia przez rząd decyzji o znoszeniu obostrzeń jest coraz lepsza sytuacja epidemiczna. 

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowa poinformował, że ostatniej doby zanotowano 20 456 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarło 360 osób z COVID-19. Wg przekazanych danych około 70 proc. z nich było niezaszczepionych. Jak przekazał wiceminister Kraska, dzisiejsza liczba zakażeń „to jest prawie 30 procent mniej niż to było tydzień wcześniej”.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę