Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Siedmiu autorów nagrodzono w konkursie „Załomżenie 2021”

Główne zdjęcie
Katarzyna Szymańska „Spacer ulicą Dworną” (luty2021)

Zakończyła się ósma edycja konkursu fotograficznego „Załomżenie”. Tym razem jury postanowiło nie przyznawać głównej nagrody, a pulę nagród podzielono na siedmiu autorów.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, organizator konkursu, poprzez konkurs fotograficzny „Załomżenie” stara się dzięki obrazom, które rejestrują autorzy, ubogacać i odkrywać Ziemię Łomżyńską. Zebranie w jednym miejscu wielości spojrzeń na tę samą rzeczywistość, otwiera nas na nią. Chodzi o indywidualny stosunek, czy osobistą relację autorów z otaczającą przyrodą, ulicami, architekturą czy ludźmi, a wyrażoną w zdjęciach. Prace można było nadsyłać w dwóch kategoriach: „Łomża dziś”, czyli współczesny obraz miasta i regionu zapisany indywidualnym spojrzeniem oraz „Łomża dawniej”, czyli stare fotografie wykonane przed 1980 rokiem.  

Do ósmej już edycji konkursu nadesłano mniej zdjęć, niż w roku ubiegłym. W wielu przypadkach widoczny był też brak tego indywidualnego spojrzenia na współczesne miasto i region. W związku z tym jury postanowiło nie przyznawać głównej nagrody. Wyróżniono siedmiu autorów za zdjęcia Łomży współczesnej, ponieważ zdjęć archiwalnych nie zgłoszono. 

Katarzyna Szymańska za zdjęcia „Schodkami w dół” (luty 2021), „Spacer ulicą Dworną” (luty 2021), „Tu można odpocząć” (październik 2021), „Odrestaurowana brama cmentarna na ulicy Kopernika” (listopad 2021) otrzymała wyróżnienie i nagrodę finansową w wysokości 1.500 zł.

Wyróżniony został także Patryk Modzelewski, który za zdjęcia „Spokój” (wrzesień 2020), „W przestworzach” (październik 2021), „Rajd śladami św. Andrzeja Boboli” (maj 2021) otrzymał nagrodę 1000 zł. 

Pozostałe nagrody wyniosły po 500 zł. 

Patrycja Jankowska otrzymała wyróżnienie za zdjęcie „Droga do Boga” (październik, 2021).

Anna Aniela Maryjewska wyróżniona została za zdjęcia: „Słodka przerwa na zielonym Starym Rynku” (sierpień 2021), „Kobiety kochają bursztyny, zwłaszcza te kurpiowskie”(sierpień 2021), „Krukowaty u Kruka” (sierpień 2021);

Tomasz Roszkowski za prace: „Nadchodzi jesień” (październik 2021) i „Dłuuuuga (jesień)” (październik 2021) otrzymał wyróżnienie i 500 zł nagrody.

Mirosław Turkowicz został wyróżniony za zdjęcia „Świt”, „Poranek”, „Narew” i „Krzewo”.

Mariusza Zysk nagrodzono za prace: „A ja łowię” (maj 2020) i „Mleczna Droga nad Narwią” (kwiecień 2020).

10. Mleczna Droga nas Narwią.JPG
Mariusz Zysk „Mleczna Droga nad Narwią” (kwiecień 2020)

Konkurs odbył się przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Łomży.

 

Foto: Katarzyna Szymańska „Spacer ulicą Dworną” (luty2021)
Foto: Mariusz Zysk „Mleczna Droga nad Narwią” (kwiecień 2020)

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę