Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Ministerstwo doposażyło ROK

- Chcemy stwarzać komfortowe warunki pracy naszym instruktorom i gościom – mówił Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury, który podsumował ostatnie doposażenia instytucji.

Braki w wyposażeniu ROK-u widoczne były od lat. Braki sprzętu realizacyjnego, czy prostych szafek dla młodzieży uczestniczącej w regularnych zajęciach nie licował z wagą jednostki kultury. Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK-u wskazuje, że ostatnie dofinansowanie z Ministerstwa Kultury pozwoliło „nie zostać w tyle”i „żeby goście czuli się u nas jak najlepiej”. 

Regionalny Ośrodek Kultury otrzymał wsparcie w wysokości 101.000 zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Cały projekt kosztował 133.510 zł, a pozostała część została sfinansowana ze środków własnych. 

Na liście zakupów znalazło się m.in. wyposażenie 4 szatni i przebieralni. Doposażenie sal pozwala prowadzić zajęcia i imprezy, z dziećmi i młodzieżą, z osobami dorosłymi, w których wymagana jest zmiana strojów. Mała sala baletowa wzbogaciła się m.in. o zestaw odpornych na uderzenia luster, drążek baletowy czy zestaw mat treningowych. 

W ramach tego Programu zakupiono zestawy komputerowe -graficzne i fotograficzny. W dobie społeczeństwa cyfrowego i obrazkowego zakupiony sprzęt ma posłużyć do oprawy fotograficznej, multimedialnej, graficznej i filmowej działalności instytucji oraz na właściwym poziomie wzbogacać i tak bogate archiwum ośrodka. Zakupiono zestaw urządzeń audio do studia nagrań. Są to zestawy: mikrofonów bezprzewodowych, mikrofonu pojemnościowego, odsłuchów nausznych, efektów świetlnych i wokalizera. „Zakupione zestawy i urządzenia służą do rejestracji nagrań, koncertów, ułatwiają organizację i prowadzenie i nagłośnienie imprez, zajęć organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży” – wyjaśnia dyrektor. 

Wzmocnienie sprzętowe wymusiło wymianę instalacji antywłamaniowej. Nowa wzbogacona została o czujniki przeciwpożarowe. 

Poza tym ROK wzbogacił się o wyposażenie sali wystaw ,,Studio atelier dobrego smaku''. Kupiono zestaw mebli, szafek, szuflad, kanap, stolików, krzeseł, zestawu oświetlenia, zestawu wystawienniczego, które będą służyły do ekspozycji prac plastycznych oraz ekranu multimedialnego. Dzięki tym zakupom stworzono nowe uniwersalne pomieszczenie, które łączy funkcję małej sali wystaw, miejsca spotkań i wernisaży. Dodatkowo na korytarzu pojawiły się modułowe meble,  wypełniające funkcję wygodnej poczekalni dla rodziców lub też uczestników zajęć ośrodka.

Dla potrzeb grup działających przy Ośrodku zakupiono zestaw prasowalnicy z funkcją prasowania pionowego oraz zestawy żaluzji, które zastąpiły stare zużyte rolety.

Wszystkie zakupy sfinansowano z Funduszu Promocji Kultury.

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę