Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

„Kultura w zasięgu ręki”

- Celem była integracja i zaangażowanie społeczności lokalnej w działalność kulturalną i artystyczną – wyjaśnia Justyna Wawrzyniak. W projekcie realizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucji Powiatu Łomżyńskiego wzięło udział około 100 osób z różnych pokoleń, w tym osoby niepełnosprawne.

We wtorkowy wieczór odbyło się podsumowanie projektu „Kultura w zasięgu ręki”. W ramach tego działania przez kilka miesięcy odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych: kilkudniowe warsztaty artystyczne w Nowogrodzie, wyjazdy do teatrów, muzeum, warsztaty taneczno-wokalne. Uczestnicy zadania zwiedzili Zamek Królewski w Warszawie i obejrzeli musical „Metro” w Studio Buffo, uczestniczyli we wspaniałym wieczorze baletowym w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej i wybrali się na musical „Piotruś Pan”. 

Wieczorne spotkanie było pretekstem do wspólnego świętowania. Osoby zaangażowane w projekt prezentowały umiejętności wokalne i taneczne. Tematyka pokazów była bardzo zróżnicowana, od regionalnych tańców lubelskich, przyśpiewek i oberka, po współczesne i integracyjne formy taneczne i wokalne. Mogliśmy też podziwiać wystawę powarsztatową. Piękne obrazy przedstawiały różnorodne interpretacje nazwy zadania, „Kultura w zasięgu ręki”. Młodzi adepci wykazali się dużą wyobraźnią i talentem. 

Otworzona prezentacja przypomniała cenne chwile na najwyższym poziomie artystycznym.

Partnerami zadania, którzy w znaczący sposób przyczynili się do możliwości jego realizacji byli Starostwo Powiatowe w Łomży, Fundacja Sztuk i Dialogu i Zespół Szkól Specjalnych w Łomży. Dziękujemy za pomoc finansową Starostwu Powiatowemu w Łomży. Dzięki przychylności Pana Marka Lecha Szabłowskiego, Starosty Powiatu Łomżyńskiego i Wicestarosty Pani Marii Dziekońskiej udział w naszych działaniach był całkowicie bezpłatny. Dziękujemy pani Lucynie Anteckiej, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, dzięki której mogliśmy dotrzeć z naszymi działaniami do uczniów szkoły, osób z reguły mających ograniczony dostęp do ofert kulturalnych, osób niepełnosprawnych intelektualnie, czy ruchowo. Dziękujemy pani Katarzynie Modzelewskiej, która od lat wspiera nas w naszych pomysłach, dziękujemy za zaangażowanie, nie tylko przy tym zadaniu, ale też wielu innych realizowanych wspólnie przez wiele lat.

Dziękujemy pani Bogumile Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, która to szkoła współpracuje z ROKiem od kilku lat. Uczniowie tej szkoły w wielu przypadkach pochodzą z mniejszych miejscowości, wielu z nich mieszka w bursie, a udział w artystycznych, kulturalnych wydarzeniach jest dla nich doskonałą okazją do wszechstronnego rozwoju i integracji. Za współpracę dziękujemy serdecznie nauczycielom Zespołu Szkół Specjalnych pani Renacie Orchowskiej – Kowalczyk i  pani Małgorzacie Dobkowskiej z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. 

Projekt zrealizowany przez Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucji Powiatu Łomżyńskiego a dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2021.

źródło: Regionalny Ośrodek Kultury

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę