Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Czworo chętnych na dyrektora Muzeum w Drozdowie

Główne zdjęcie
Dwór Lutosławskich w Drozdowie

Cztery osoby złożyły swoje oferty na zwalniane stanowisko Dyrektora Muzeum Przyrody - Dworu Lutosławskich w Drozdowie. Powiat Łomżyński rozpisał konkurs na to stanowisko, po tym jak dotychczasowa dyrektor Anna Archacka zdecydowała się przejść na emeryturę.

Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie to jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej i historycznej w regionie. To siedziba znamienitego Rodu Lutosławskich i tu zmarł Roman Dmowski. Odbywają się liczne wydarzenia o charakterze patriotycznym i kulturalnym. W niedalekiej przyszłości Muzeum czeka gruntowny remont i częściowo, przynajmniej, zmiana profilu działalności. Tym samym przed wybieranym dyrektorem pojawią się nowe wyzwania.

Chęć objęcia tego stanowiska złożeniem oferty potwierdzili: Ewa Sznejder, Jacek Szymański, Marek Lechowicz i Piotr Chmielewski. 

Komisja konkursowa oceni teraz złożone dokumenty pod kątem spełnienia wszystkich wymogów formalnych. Te osoby, co do których komisja nie dopatrzy się uchybień formalnych, zostaną zaproszeni do bezpośredniego spotkania z komisją.

- Takie rozmowy mogłyby się odbyć w piątek 8. października – przekazuje przewodnicząca komisji wicestarosta łomżyński Maria Dziekońska.

Także w nadchodzącym tygodniu odbędą się rozmowy z kandydatami na dyrektora innej ważnej instytucji kultury. We wtorek 5. października z pięcioma osobami chcącymi pokierować Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży, którzy spełnili wymogi formalne, spotka się komisja konkursowa, aby poznać ich pomysły na rozwój jednostki. Tu swoje oferty chętni składali do 27. sierpnia, i takich ofert wpłynęło 6. Jedna z nich, jak informuje Łukasz Czech z Ratusza, nie spełniła wymagań formalnych. 

 

mm
pt, 01 października 2021 09:42
Data ostatniej edycji: pt, 01 października 2021 09:50:51

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę