Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Podziemne miasto

Główne zdjęcie
autor fotografii Bolesław Deptuła

Wystawę fotografii prezentującą prowadzone w Katedrze prace archeologiczne otwarto w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Ekspozycję przygotował fotografik Bolesław Deptuła, który od początku dokumentuje wykopaliska.

Zdjęcia prezentowane są w piwnicach muzealnej siedziby przy ul. Krzywe Koło co dodatkowo ekspozycji nadaje specyficznego wyrazu. Na kilku planszach znajduje się kilkadziesiąt zdjęć, na których Bolesław Deptuła uchwycił kolejne etapy prac archeologów i dokonywane odkrycia. Jak mówi autor „zdjęcia - to jedyny dokument niszczonej przecież historycznej pamiątki”.

Wystawę uzupełnia kilka wydobytych z katedralnego prezbiterium eksponatów i krótki opis wykopalisk profesora Macieja Czarneckiego.

230804070022.gif
Foto: autor fotografii Bolesław Deptuła
Foto: dyr. muzeum Jerzy Jastrzębski otwiera wystawę
Foto: Pamiętajmy o
Foto: ks. proboszcz katedralny Marian Mieczkowski
Foto: prof. Maciej Czarnecki
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę