Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Starszego brygadiera Krzynę zastąpił kapitan Bargielski

Główne zdjęcie
Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sebastian Zdanowicz i p.o. Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży kpt. Jacek Bargielski (zdj. kpt. Dorota Brzezowska)

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, starszy brygadier Sebastian Zdanowicz, z dniem 6. sierpnia 2021 r. odwołał ze stanowiska Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży starszego brygadiera Dionizego Krzynę - poinformowała w piątek kapitan Dorota Brzezowska. Jednocześnie Podlaski Komendant Wojewódzki PSP z dniem 7. sierpnia powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży kapitanowi Jackowi Bargielskiemu.

Brygadier Dionizy Krzyna 6 lat temu, 1. kwietnia, został  komendantem miejskim PSP w Łomży. Wówczas miał 25-letni staż pracy w łomżyńskiej jednostce, zaś teraz oznacza to ponad 30 lat w codziennej służbie. Jako wówczas nowy komendant (po Ireneuszu Denysiuku) wziął na siebie wielką odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia mieszkańcom Łomży i powiatu łomżyńskiego. Czas pokazał, że potrafił sprostać zadaniom. Ówczesny brygadier Dionizy Krzyna miał doświadczenie w działaniach praktycznych, nie tylko zza biurka komendanta, gdyż wcześniej dowodził jednostką ratowniczo-gaśniczą. Jego nominację, 6 lat temu, koledzy strażacy nagrodzili gromkimi brawami. Sprawność, szybkość i skuteczność łomżyńskich strażaków oraz dobry stan jednostki za kadencji starszego brygadiera Dionizy Krzyny upoważnia do przekazanie mu także drogą internetową podziękowań za lata nienagannej służby społeczeństwu.  

- Starszy brygadier Dionizy Krzyna został odwołany na własną prośbę - wyjaśnia kapitan Dorota Brzezowska z KWP w Białymstoku w odpowiedzi na zapytanie redakcji 4lomza.pl o przyczyny zmiany na stanowisku komendanta miejskiego w KM PSP w Łomży. Łomżyniak złożył raport o odejściu ze służby, ponieważ zasłużył na emeryturę, zaś komendant wojewódzki PSP do tej prośby się przychylił.

P.o. następcy komendanta KM PSP w Łomży kapitan Jacek Bargielski ma za sobą około 20 lat służby w łomżyńskiej Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (2019) i pracował, m.in., jako oficer dyżurny jednostki.  

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Komendant Krzyna

Komendanci odeszli...

Strażackie uroczystości na Starym Rynku

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę