Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Komendant Krzyna

Brygadier Dionizy Krzyna, z 25-letnim stażem pracy w łomżyńskiej jednostce, został nowym Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. W środę 1 kwietnia z rąk st. bryg. Antoniego Ostrowskiego, Komendanta Wojewódzki PSP w Białymstoku, odebrał akt powołania. - Co prawda to data primaaprilisowa, ale proszę nie wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków – mówi komendant Ostrowski, który wcześniej podkreślał, że to duże wydarzenie nie tylko w skali jednostki, ale całej lokalnej społeczności. - To duża odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu i ufam, że kolega sobie z tym poradzi. Brygadier Dionizy Krzyna już od miesiąca pełnił obowiązki komendanta łomżyńskiej straży, a wcześniej był dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Nowego Komendant Miejskiego PSP w Łomży witali strażacy, dowódcy i przedstawiciele wszystkich innych działających w mieście służb mundurowych oraz władze samorządowe – prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i starosta powiatu łomżyńskiego Elżbieta Parzych. Oboje – zgodnie z prawem - wcześniej musieli zgodzić się na objecie stanowiska komendanta przez brygadiera Dionizego Krzynę.
- Cieszę się, że komendantem została osoba z Łomży, która w tej jednostce pracuje od lat – mówił prezydent Chrzanowski.
Prezydent deklarował chęć współpracy ogłaszając zamiar współuczestniczenia samorządu miasta w współfinansowaniu zakupu dla straży nowego samochodu gaśniczego.
Nowy komendant dziękował komendantowi wojewódzkiemu za powołanie i samorządowcom „za wole współpracy”.
- Będę się starał obowiązki (komendanta – dop. red.) wykonywać przyzwoicie – mówił  bryg. Krzyna, którego powołanie na pełnoprawnego komendanta strażacy z łomżyńskiej jednostki przyjęli gromkimi brawami.  
Pytany o to czego życzyć nowemu komendantowi odpowiadał, że „tego samego czego zawsze życzy się strażakom – tylu powrotów, ile wyjazdów”.

Foto:
Foto: St. bryg. Antoni Ostrowski, Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku i bryg. Dionizy Krzyna, nowy Komendant Miejski PSP w Łomży.
Foto: Brygadier Dionizy Krzyna, Komendant Miejski PSP w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Brygadier Dionizy Krzyna, Komendant Miejski PSP w Łomży

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę