Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Studiuj prawo w Łomży

Prawo to prestiż, dobre perspektywy i duże możliwości. Prawo na PWSIiP w Łomży to komfort studiów, praktyczne przygotowanie i wysoki poziom w jednym.

Trzecia w kraju

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży to młoda, dynamicznie rozwijająca się uczelnia. W tym roku zajęła trzecie miejsce w kraju w kategorii wyższych uczelni zawodowych w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Fundacji Perspektywy. Misją PWSIiP jest kształcenie praktyków na potrzeby gospodarki regionu. Dlatego na prawie, tak jak na innych kierunkach, stworzono optymalne warunki nie tylko do zdobywania wiedzy teoretycznej, ale i ugruntowania jej w praktyce.

- Wykładowcami są zarówno najlepsi profesorowie, jak i świetni praktycy - adwokaci, sędziowie, radcowie prawni z Łomży, Białegostoku, z dużym doświadczeniem i stale czynni w zawodzie – wylicza dr Cezary Waldziński z Katedry Nauk Prawnych w PWSIiP. – Kładziemy nacisk na praktyczne poznawanie zawodu, dlatego wiele czasu poświęcamy na naukę pisania projektów pism procesowych, decyzji, omawiamy wzory dokumentów zawarte w programie Lex, który jest dostępny dla wszystkich studentów.

Przyszli prawnicy mają w PWSIiP zapewnioną doskonałą praktykę w warunkach akademickich – salę symulacji rozpraw oraz salę mediacji. Tam sprawdzają czy odnajdą się w zawodzie. Podczas ćwiczeń studenci przyjmują role sędziego, adwokata, prokuratora, poznają procedury sądowe, uczą się argumentowania i logiki procesowej, a także nabywają umiejętność szybkiej reakcji w warunkach stresu. Kolejnym etapem zdobywania doświadczenia są półroczne praktyki – w sądach, prokuraturach, kancelariach prawnych. Uczelnia pomaga studentom znaleźć praktykę tak, aby każdy odbywał ją zgodnie z wybraną ścieżką rozwoju: cywilno – gospodarczą, karnistyczną, mediacyjno – administracyjną.

 

Po pierwsze: student

Największymi atutami prawa na PWSIiP w Łomży według studentów jest dostępność kadry naukowej i elastyczne indywidualne podejście. Tu nie ma masowości jak w dużych ośrodkach akademickich, więc słuchacze mają częsty kontakt z wykładowcami, korzystają z konsultacji, są wspierani w trudniejszych momentach. Mała grupa to też lepsze utrwalenie wiedzy.

- Dotąd ćwiczyliśmy pisma procesowe, aż nauczyliśmy się je przygotowywać. Podczas mojej praktyki w kancelarii adwokackiej wszyscy byli zdumieni, że student tyle umie w praktyce – mówi Sebastian Grabowski z IV roku prawa na PWSIiP. Wybrał Łomżę, choć dostał się na Uniwersytet Wrocławski. – Znajomi na innych uczelniach mają na prawie po kilkaset osób na roku. Ludzie nawet się nie znają, co mówić o relacji student – wykładowca!

- Prawo w Łomży to prestiżowy wybór – dodaje Klaudia Kuligowska, jego koleżanka z roku. – Profesjonalna kadra dydaktyczna, nacisk na ćwiczenia praktyczne – to wszystko zagwarantuje w niedalekiej przyszłości dobrze płatną pracę.

Nie wszyscy wybiorą aplikację radcowską, adwokacką czy notarialną. Jednak prawo daje wiele możliwości – prowadzenie własnej firmy, zatrudnienie w administracji samorządowej i rządowej, instytucjach bezpieczeństwa i porządku publicznego czy też w organizacjach pozarządowych.

Dodatkowym atutem PWSIiP jest też wysoki poziom lektoratów. Studenci opanowują język obcy ze specjalistycznym słownictwem, na poziomie, który daje możliwość wykonywania zawodu.

To jak - widzimy się w październiku?

www.pwsip.edu.pl/wnsh/kandydat/oferta-kierunkow-i-specjalnosci/prawo

tekst płatny

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę