Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Ulice starego miasta symbolicznie otwarte

W upale, ale w cieniu dzięki pozostałym jeszcze drzewom przy katedrze, symbolicznie otwarto ul. Dworną i pozostałe remontowane w tym samym czasie.

- Chcieliśmy dokonać podsumowania co działo się w ostatnim czasie w obrębie Starego Rynku – mówił prezydent Łomży  Mariusz Chrzanowski do zgromadzonych radnych, wykonawców, pracowników Ratusza i mediów. Mieszkańców nie było, bo w środku dnia, na kamiennej ulicy w upale, raczej niewskazane jest przebywanie. Spotkanie miało miejsce na chodniku w cieniu drzew spod katedry. Otwarcie dotyczy ulic z rejonu starego centrum tj: Woziwodzkiej, Giełczyńskiej, Rządowej, Dwornej i Placu Zielonego.

- Widzimy jak Łomża się zmienia. Dzieje się to dzięki środkom, które Łomża pozyskuje – mówił włodarz i przypomniał, że wartość inwestycji wyniosła 7,7 mln zł, z czego 3,3 mln zł pochodziło z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. 

Prezydent podsumował, że z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych miasto w sumie otrzymało 45,5 mln zł, wydając na drogi 87mln zł. „Widzimy więc jaka to jest duża suma wsparcia dla naszego budżetu” - mówił i dziękował radnym za wsparcie w drugiej połowie.

Ulica Dworna, o czym już pisaliśmy, zyskała nowy – stary wygląd. Wygląda estetycznie i „starodawnie”, ale, na co narzekają panie idące w szpilkach po brukowanych chodnikach, wykrzywia to nogi. Niestety ubyło zieleni, a przestrzeń stała się betonową patelnią, na co też zwracają uwagę okoliczni mieszkańcy i kupcy. Brak też jest na niej śmietników i ławek. Pojawią się natomiast róże. Jak zapowiedział wiceprezydent Andrzej Garlicki „Te zieleńce one na jesieni będą obsadzone krzakami róż. Także ta ulica jeszcze pełniej, jeszcze piękniej będzie wyglądała” - mówił. Przypomniał, że „na Stare Miasto w ostatnich latach wydaliśmy wraz z Rynkiem 30 mln zł, z tego połowa to są pieniądze z dofinansowań”. Wspomniał, że z inicjatywy śp. radnego Witolda Chludzińskiego zrobiono na ul. Dwornej, od ul. Giełczyńskiej do klasztoru chodniki z kostki płukanej.

- Wspólnym wysiłkiem udało nam się zrealizować coś, co będzie cieszyło nas przez całe lata.- mówił wiceprezydent i podziękował „swoim zawodnikom”, bo „są doskonałymi pracownikami” i „robicie świetną robotę”.

Tak miłą uroczystość na moment przerwały dwie starsze panie, które narzekały, że nie ma gdzie usiąść, że Stary Rynek rozwalony i że w śródmieściu jest smród i szczury latają. Prezydent odpowiadając powiedział, że do końca roku Stary Rynek powinien zostać ukończony. Podczas wystąpienia wspomniał także o planach stworzenia EkoWieży i w ramach kontraktu z Komisją Europejską  wyremontować wieżę ciśnień. 

 

Dworną można jeździć, ale uwaga na zmianę
Dworna wybrukowana
Wreszcie kładą asfalt na Dwornej
Mamy prawdziwy asfalt ścieralny na Dwornej
Znaleźli przedwojenną zabudowę ulicy Dwornej
Rzymskie łuki i jodełki na ulicy Dwornej
Dworna, Giełczyńska, Rządowa... do remontu
Starszy cmentarz przy Katedrze pod ulicą Dworną
Dworna prawie gotowa

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę