Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Dworna zamknięta dla ruchu

Główne zdjęcie
Ul. Dworna

Od kilku tygodni z użytkowania wyłączony jest odcinek ul. Dwornej od skrzyżowania z Giełczyńską aż do ul. Gen. Władysława Sikorskiego, a od środy planowane jest wyłączenie z ruchu jej odcinka od alei Legionów do ul. Sadowej. Zgodnie z planami władz miasta cała ul. Dworna ma być wyremontowana do końca listopada.

Remont ul. Dwornej, obok Giełczyńskiej, Rządowej, Woziwodzkiej czy Zielonej na łomżyńskiej starówce prowadzony jest w ramach inwestycji współfinansowanych z ubiegłorocznej edycji rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.  
Sama ulica Dworna ma ponad kilometr długości, a koszt jej przebudowy to prawie 7 mln zł. Prace zaczęły się w czerwcu i zgodnie z planem mają zostać ukończone do 30 listopada. Na zlecenie władz miasta prowadzi je łomżyńska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego.  

Odcinek od ulicy Giełczyńskiej do ulicy Generała Władysława Sikorskiego ma długość 615 m i tu nowa ulica będzie miała nawierzchnię asfaltową, a chodniki z kostki i płyt. Odcinek od alei Legionów do ulicy Giełczyńskiej, o długości 426,6 m, ma mieć, tak jak dziś, nawierzchnię z kostki brukowej. Drogowcy w ramach jego remontu rozbiorą obecną nawierzchnię, wymienią podziemną infrastrukturę, po czym wzmocnią podbudowę jezdni i na nowo ułożą ją z tej samej kamiennej kostki. Także chodnik wzdłuż tego odcinka ul. Dwornej ma być zbudowany z kostki brukowej.

Od kilku tygodni z ruchu wyłączony jest odcinek od Giełczyńskiej do Sikorskiego. Po zdjęciu asfaltu i podbudowy jezdni oraz chodników został tylko piasek... Praca prowadzona jest przy sieci kanalizacyjnej. 
Teraz ratusz zapowiedział, że od jutra planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Dwornej na odcinku od alei Legionów do ul. Sadowej. Przez kilka ostatnich miesięcy, gdy w związku z przebudową wyłączona z ruchu była ul. Giełczyńska, na tym odcinku Dwornej ruch odbywał się w obu kierunkach. 
Od środy kierowcy będą mogli korzystać tylko z fragmentu ul. Dwornej bezpośrednio przy Katedrze - od skrzyżowania z ul. Sadową do skrzyżowania z ul. Giełczyńską. 
- Na dotychczas jednokierunkowych ulicach Krótkiej, Sadowej i Sienkiewicza ruch będzie odbywał się w obu kierunkach - zapowiada Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta. 

Prace na ulicy Dwornej, podobnie jak na pozostałych ulicach łomżyńskiej starówki, odbywają się pod nadzorem konserwatora zabytków, a historycy oczekują, na kolejne ciekawe odkrycia. W XVI wieku ulica ta prowadziła do królewskiego zamku (dworu). Zajmował on skarpę od dzisiejszego III LO aż po zakon sióstr Benedyktynek.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę