Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dworna, Giełczyńska, Rządowa... do remontu

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie ulicy Dwornej z Giełczyńską

Ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawców pięciu kolejnych ulic, które mają być wyremontowane dzięki dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. To znajdujące się w obrębie starówki ulice: Dworna, Giełczyńska i Rządowa oraz ul. Dmowskiego i ul. Partyzantów.

Przebudowa ul. Dwornej została podzielona na dwie części. Pierwszy odcinek od alei Legionów do ulicy Giełczyńskiej o długości 426,6 m ma mieć, tak jak dziś nawierzchnię z kostki brukowej, odzyskanej z istniejącej jezdni oraz chodnik z kostki brukowej. 
Odcinek od ulicy Giełczyńskiej do ulicy Generała Władysława Sikorskiego o długości 615 m będzie miał nawierzchnię bitumiczną a chodniki z kostki i płyt.
Remont obu odcinków ul. Dwornej miały zacząć się dopiero 1 czerwca 2020 r. i zakończyć do 30 listopada 2020 r. 

Taki harmonogram zakłada, że przez miesiąc remont ulicy Dwornej będzie nakładał się na remont ulicy Giełczyńskiej oraz Rządowej, które zgodnie z planem władz miasta miałby zakończyć się do końca czerwca 2020 r. 
W przypadku ul. Giełczyńskiej, o długości ok. 418 m  od Ronda H. Bielickiej do ulicy Senatorskiej, planowane jest wykonanie dwupasmowej jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego z chodnikiem, ciągiem pieszo-rowerowym oraz zatoką parkingową.
W przypadku ulicy Rządowej (310 m) od skrzyżowania z ulicą Zjazd do Starego Rynku (granica nawierzchni z kostki brukowej-granitowej w rejonie Starego Rynku) planowane jest wykonanie dwupasmowej jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego z chodnikiem, zatoką autobusową, zjazdami publicznymi oraz zatoką parkingową, oraz budowa infrastruktury technicznej i usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu. 

Planowany remont ulicy Dmowskiego obejmie odcinek o długości 330 metrów od skrzyżowania z ulicą Kaktusową do narożnika budynku zlokalizowanego pod adresem ul. Romana Dmowskiego 2C). Obejmuje budowę jezdni wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej. Remont tej ulicy miałby zakończyć się do końca czerwca 2020 r. 

Przebudowa ulicy Partyzantów na odcinku od ulicy Przyjaźni do ulicy Wojska Polskiego dotyczy odcinak o długości 710 metrów. Ma to być kompletny remont wraz z przebudową oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, sieci gazowej, sieci wodociągowej oraz przestawieniem słupów trakcyjnych niskiego napięcia. Ze wszystkich powyższych zadań na wykonanie tych prac miejscy urzędnicy planują najwięcej czasu. Prace na Partyzantów miałby zacząć się zaraz po podpisaniu umowy i zakończyć do 30 listopada 2020 r. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę