Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Sukces kapeli Miód Na Serce

Kapela Miód Na Serce zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie podczas Etno Festiwalu „sKraj Kultury” w Chełmie. – Już sam fakt, że zostaliśmy zakwalifikowani do finału jako jedna z sześciu z blisko 30 zgłoszonych kapel, był dla nas sporym wyróżnieniem, a nagroda cieszy tym bardziej! – mówi Agnieszka Zielewicz. Niebawem kapela Miód Na Serce zagra podczas potańcówki w ramach „Podlaskiej Oktawy Kultur”; muzycy zapraszają też na warsztaty wokalno-ceramiczne w Nowogrodzie.

Do bogatej już kolekcji nagród, zdobytych podczas licznych festiwali i konkursów, kapela Miód Na Serce dołożyła w minioną niedzielę kolejną. To efekt udanego występu konkursowego podczas pierwszej edycji dwudniowej imprezy „sKraj Kultury”, odbywającej się w amfiteatrze Kumowa Dolina w Chełmie. Agnieszka Zielewicz, Paweł Dąbkowski i Paweł Zielewicz pojechali tam przede wszystkim po przygodę i naukę, nie nastawiając się na jakiekolwiek laury. Zagrali, jak to mają w zwyczaju, od serca, tradycyjny repertuar z rejonu Puszczy Zielonej, co dało wymierne efekty.

– Myślę, że co i jak gramy miało tu pewne znaczenie – zauważa Agnieszka Zielewicz. – Zaprezentowaliśmy muzykę tradycyjną, osadzoną w dawnych zwyczajach, nic stylizowanego, dzięki czemu na pewno wyróżnialiśmy się w konkursowej stawce. Cieszy nas również to, że doceniło nas nie tylko jury, ale zabraliśmy też pochlebne opinie od słuchaczy, doceniających na przykład to, że śpiewamy w sposób naturalny, nie sztuczny, że staramy się jak najwierniej oddawać charakter tych utworów, sięgać do ich źródeł i korzeni tak głęboko, jak tylko się da. 

Kapela stawia również na działalność edukacyjną. Najbliższa okazja do spotkania z tymi pasjonatami kurpiowskiego folkloru nadarzy się 17 lipca, podczas spotkania śpiewaczego, połączonego z warsztatami ceramicznymi. Będzie miało ono miejsce w godzinach 14:00-17:00 w Pracowni pod świerkami w Nowogrodzie, z podziałem na zajęcie śpiewacze, obejmujące naukę  tradycyjnych pieśni kurpiowskich i warsztaty ceramiczne – poznawanie technik lepienia w glinie. 

Obowiązują zapisy, z racji ograniczonej ilości miejsc. Z kolei już 22 lipca kapela Miód Na Serce weźmie udział w tegorocznej odsłonie festiwalu „Podlaska Oktawa Kultur” w Białymstoku.

– Zagramy na potańcówce – zapowiada Agnieszka Zielewicz. – Razem z nami wystąpią: kapela Kanka Franka, kapela Batareja i Zawierucha, będzie to więc okazja do świetnej zabawy, bo zagramy typowo do tańca. Planujemy też kolejne działania, warto więc zaglądać na nasze strony, jeśli kogoś interesuje tradycyjna muzyka kurpiowska czy gwara. 

Wojciech Chamryk

Fot: kapela Miód Na Serce

 

210819083017.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę