Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Spółdzielnia ma zadbać o czystość na starej strzelnicy

Główne zdjęcie
Opróżniony kosz po ostatniej publikacji na 4lomza.pl

Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zobowiązał się do "zapewnienia na swój koszt porządku i czystości „Strzelnicy”: utrzymania i konserwacji ciągów pieszych - w tym odśnieżania i sprzątania; koszenia i sprzątania terenów zielonych; opróżniania pojemników na śmieci i odbioru odpadów komunalnych. Miasto ma płacić za oświetlenie i dostarczyć przenośne sanitariaty, a MOSiR - naprawiać sprzęty. 9. czerwca prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Zarząd ŁSM podpisali porozumienie o współkorzystaniu z kompleksu terenowych obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Łomży.

W piątek, 4. czerwca 2021, publikowaliśmy artykuł "Rośnie bulwersujące śmieciowisko na dawnej strzelnicy". Mieszkańcy opowiedzieli o śmieciach na trawnikach, chodnikach, przy koszach, o tym, że z pojemników na odchody psów "tego" nikt nie wybiera. - Nie ma roczniców, nie ma procesjów, tylko śmietnisko między blokami - denerwował się Czytelnik i wyliczał: na placu zabaw z piaskiem dla dzieci, przy fontannie, na boisku, koło rampy. Dzwonił znowu do Zakładu Oczyszczania Miasta, wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego i MOSiR. Urzędnicy przez telefon tłumaczyli mu, że - jak opowiadał Czytelnik 4lomza.pl - "mają zakaz wywożenia śmieci". Ale kto im zakazał?!

 

"Ostateczne wypełnienie" 
W komunikacie na stronie Miasta Łomża i ŁSM napisano, że: "Dokument ostatecznie wypełnia zapisy umowy z dnia 28 grudnia 2006 roku w sprawie wspólnej realizacji projektu pn. „Budowa zespołu terenowych obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Łomży” i na piśmie określa zasady współkorzystania i ponoszenia kosztów jego utrzymania na przyszłość". Jak twierdzą strony, na działce w użytkowaniu wieczystym Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Miasto Łomża prowadziło inwestycję w latach 2007 - 2010. Zbudowano: "ciągi pieszo–rowerowe, skatepark, boisko do piłki plażowej, ścianki wspinaczkowe, urządzenie Cosmo-Base, boisko trawiaste do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne oraz fontannę". Za realizację w 70 procentach zapłaciło Miasto Łomża, zaś w 30 procentach Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łomży.

Miasto dostarczy "przenośne sanitariaty"
Komunikat głosi, że Miasto "upoważniło Spółdzielnię do nieodpłatnego korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz z infrastruktury towarzyszącej, stanowiących własność Miasta". ŁSM ma zapewnić "dostępność „Strzelnicy” wszystkim mieszkańcom Łomży". Miasto ma ponosić koszt  konserwacji i eksploatacji oświetlenia „Strzelnicy”, natomiast "Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji bieżącego utrzymania oraz konserwacji obiektów sportowo-rekreacyjnych, ławek oraz pojemników na śmieci. Środki trwałe, stanowiące własność Miasta, zostaną objęte ubezpieczeniem. Po stronie Miasta leży także dostarczenie przenośnych sanitariatów". 

Prezydent i ŁSM podali numery telefonów, pod które można zgłaszać nieprawidłowości na terenie skateparku po starej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja: sprawy porządku i czystości - do ŁSM pod nr 86 215 26 31 (od poniedziałku do piątku w godz. 8. - 15.); sprawy utrzymania i konserwacji obiektów sportowo- rekreacyjnych - do MOSiR pod nr 784 239 655 (pon. - pt. od godz. 8. do 15).

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 

Rośnie bulwersujące śmieciowisko na dawnej strzelnicy

Prezes ŁSM: "Umowa z Miastem nie jest korzystna"

Prezes ŁSM: "Umowa z Miastem nie jest korzystna"

Ostry spór o sprzątanie "strzelnicy" Chrzanowskiego z Michalakiem

Bujna trawa na „strzelnicy” przerosła gospodarzy

Foto: Opróżniony kosz po ostatniej publikacji na 4lomza.pl
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę