Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Prezes ŁSM: "Umowa z Miastem nie jest korzystna"

Główne zdjęcie
Posprzątana przez ŁSM strzelnica

- W naszej ocenie, inwestycja na starej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja jest niezakończona i nierozliczona przez Miasto Łomża - mówi prezes Zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wojciech Michalak. - To nie oznacza, że Spółdzielnia oczekuje pieniędzy, tylko uporządkowania sytuacji formalnej. Umowa z końca marca 2021 r., na której podpisanie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dał nam 3 dni, nie jest korzystna dla Spółdzielni, dlatego zarząd ŁSM jej nie podpisał. W oczekiwaniu na odpowiedź prezydenta, Spółdzielnia swoimi siłami posprzątała teren skateparku.

Czytelnicy 4lomza.pl od kilku lat skarżą się na ciągły bałagan na starej strzelnicy: walające się wszędzie śmieci, puste i rozbite butelki, puszki po napojach, pełne kosze, "guano" po pieskach i w "pieskach". Latem poprzedniego roku prezydent zaprosił na spotkanie dyrektorów: MOSiR, który od ponad 10 lat odpowiada za dozór i eksploatację sprzętu na dawnej strzelnicy wojskowej, oraz MPGKiM, odpowiedzialnego m.in. za posprzątanie w mieście, oraz 3-osobowy Zarząd ŁSM, w której wieczystym użytkowaniu jest teren. Z wakacyjnego spotkania nic konkretnego nie wynikło dla poprawy utrzymania porządku i czystości w skateparku przy Konstytucji 3 Maja, co ponownie dostrzegli Czytelnicy 4lomza.pl. Publicznie o tym poinformowali władze Łomży i Spółdzielni oraz Polskę, Europę i świat. Spór o normy sanitarne na rampie i trawie zepchnął w cień pandemię covid.

Tajna umowa od prezydenta
Wymiana oświadczeń / stanowisk między Zarządem ŁSM a prezydentem Łomży pod koniec marca 2021, również nie zmieniła sytuacji sanitarnej w popularnym miejscu zabaw dzieci i nastolatków. Zarząd ŁSM przypomina o pozwoleniu na budowę skate parku z 13. września 2004 r., które zostało przez Miasto Łomża - Inwestora przejęte 28. lutego 2005 r. Niewykonanie "wszystkich elementów projektu" - jak określa prezes ŁSM Michalak - skutkuje "niezakończeniem inwestycji". Natomiast kiedy pytamy o treść umowy, jaką prezydent Łomży Chrzanowski miał przekazać 30. marca 2021 w załączniku do ŁSM, z żądaniem podpisania w ciągu 3 dni, prezes Michalak odmawia i tłumaczy: - Nie mamy w zwyczaju w przestrzeni publicznej posługiwać się nie swoimi dokumentami. 

Czekanie na odpowiedź prezydenta
Spółdzielnia ŁSM w Wielki Piątek przed Wielkanocą (4. - 5. kwietnia 2021) posprzątała teren, nie zlecając zadania firmie zewnętrznej, lecz posługując się swoimi pracownikami. W propozycji dla prezydenta Zarząd ŁSM chce podzielić się kosztami pół na pół, dopóki spory formalne nie zostaną zakończone, aby mieszkańcy osiedla i przybysze z całego miasta oraz goście nie widzieli, że skate park jest zaniedbany. Na razie ŁSM nie dostał odpowiedzi na propozycję ani propozycji spotkania.

- Czekamy na odpowiedź prezydenta - podsumowuje prezes Michalak, z nadzieją, że wspólnie z władzami w ratuszu uda się uzgodnić, kto ma dalej sprzątać i dojdzie do podzielenia się kosztami.

_MG_9505.jpg

Mirosław R. Derewońko

 

Prezydent nie chce sprzątać starej strzelnicy
Ostry spór o sprzątanie "strzelnicy" Chrzanowskiego z Michalakiem
Dzieciaki sikają w krzaki
Bujna trawa na „strzelnicy” przerosła gospodarzy
Bujna trawa na „strzelnicy” przerosła gospodarzy

Foto: Posprzątana przez ŁSM strzelnica
Foto: Posprzątana przez ŁSM strzelnica

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę