Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Jak być dobrym ojcem?

Bycie ojcem to bardzo poważne zadanie i powołanie – zwraca uwagę ks. Radosław Kubeł, proboszcz parafii Bożego Ciała w Łomży. – Do każdego poważnego zadania trzeba się oczywiście przygotować. Najlepiej w sposób systematyczny i w oparciu o bogate doświadczenie kompetentnych osób - dlatego proponuje Tato.Net.

Działająca przy łomżyńskiej parafii inicjatywa jest częścią ogólnopolskiego projektu. Ojcowie, ci faktyczni i ci, którzy dopiero planują zostać tatą, mają okazję na regularnych spotkaniach pogłębiać swoją wiedzę z zakresu potrzeb dzieci i sposobu ich zaspokajania. Korzystają przy tym z wiedzy doświadczonych psychologów, wychowawców, pedagogów, którzy sami są oczywiście ojcami. Same zajęcia mają atrakcyjną formę warsztatów, gdzie każdy uczestnik współtworzy atmosferę spotkania i jego merytoryczny kontent. – Każdy ma możliwość nie tylko analizy teoretycznych, abstrakcyjnych przypadków, lecz może przedstawić problemy swojego ojcostwa. Informacja zwrotna, którą uczestnicy otrzymują od innych tatusiów jest niezwykle ważna, pozwala spojrzeć na siebie i swoje relacje z dziećmi z perspektywy innych ojców – mówi ks. Radosław. – Ta konfrontacja z innymi to lustro w którym widać to co dobre i to co trzeba przepracować.

W najbliższą niedzielę, 23 maja, w parafii Bożego Ciała przy ul. Przykoszarowej 26 odbędą się warsztaty grupy Tato.Net pod nazwą: „Bliżej – pełna łączność”. Szczegóły można znaleźć na facebook’owym koncie parafii oraz na stronie internetowej. Organizatorzy zachęcają do udziału każdego tatę:

  • przekonasz się jak wielki wpływ mają ojcowie na swoje dzieci
  • lepiej poznasz, co jest mocną, a co słabą stroną Twojego ojcowania,
  • nauczysz się wdrażać w życie 4 podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie, konsekwencja, znajomość, wychowanie,
  • zobaczysz, które potrzeby swego dziecka zaspokajasz w sposób wystarczający, a nad zaspokojeniem których musisz jeszcze popracować,
  • uzyskasz od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryjesz tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem,
  • poznasz praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania.

 

(materiał nadesłany)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę