Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Spotkanie z Chopinem...

Niezwykły koncert odbył się w Łomży przeddzień Święta Niepodległości. Wraz z muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina zagrała znakomita młoda pianistka z Japonii Miku Omine. Dopełnieniem muzycznej uczty z utworami najznakomitszego z polskich kompozytorów były recytacje fragmentów jego listów w wykonaniu Jerzego Zelnika.

Pełne wdzięku, z polską duszą... wykonanie koncertu przez młodą Japonkę było po prostu piękne. Miku Omine jest uroczą, młodą – zaledwie 24-letnią pianistką, tak skromną jak wyśmienitą... Romantyczny koncert fortepianowy Fryderyka Chopina jakby był pisany dla niej... choć autor pisał go ponad 170 lat temu. Być może, dla tego, że koncert e-moll powstał pod wpływem pierwszej miłości Fryderyka Chopina, a autor był wówczas niemal w tym samym wieku co japońska pianistka... „Bo ja już może na nieszczęście mam swój ideał, któremu wiernie, nie mówiąc z nim, już pół roku służę, który mi się śni...” - pisał Chopin o swej miłości do Konstancji Gładkowskiej. Fragmenty także tych listów recytował na scenie w Foyer urzędu wojewódzkiego w Łomży znany polski aktor Jerzy Zelnik.

Muzyków Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej podczas koncertu poprowadził Jan Miłosz Zarzycki – dyrektor Orkiestry.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę