Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

"Państwówka" ogłosiła konkurs z nagrodą 15 000 zł

Budynek PWSIiP przy ul. Akademickiej 14 w Łomży władze uczelni chcą połączyć z sąsiadującym biurowcem, oddanym przez samorząd Województwa Podlaskiego. Ogłoszono konkurs na koncepcję architektoniczną, zakładającą utworzenie dwu- albo trzykondygnacyjnego łącznika z przeszklonym dachem nad centralnym atrium. Maksymalna powierzchnia do zabudowy między blokami wynosi 2 200 mkw. Pierwsza nagroda w konkursie na koncepcję to 15 tysięcy zł. Termin upływa 24. czerwca.

PWSIiP zaczynała w 2004 r. od jednego budynku, z siedzibą rektoratu. W 2013 r. do kampusu przy Akademickiej doszły trzy nowoczesne budynki ze szkła za ok. 54 miliony zł. Wcześniej PWSIiP od samorządu województwa otrzymała przy ul. Wiejskiej budynek po "Medyku" (obecnie Liceum MS) oraz internat, w którym po remoncie działa Dom Studencki Rubikon. Biurowiec po "geodezji" jest więc 7. budynkiem PWESIiP, w którym - jak informuje rektor Dariusz Surowik -  znajdą się, przede wszystkim, sale dydaktyczne, ale i archiwum, serwerownia i część administracji. W łączniku atrium będą sale wykładowe, ale ma on funkcjonować jako centrum uczelni podczas spotkań, konferencji i rekreacji. Ściany mobilne umożliwiają aranżację przestrzeni otwartych na konferencyjne z bufetem.

https://pwsip.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/1322-konkurs-architektoniczny

Ile to będzie kosztować i skąd pieniądze?
PWSIiP w Łomży organizuje konkurs na koncepcję z Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich w Białymstoku, licząc na atrakcyjne i funkcjonalne rozwiązania przestrzenne. Pula nagród  wynosi 30 tys. zł, w tym 15 tys. zł dla zwycięzcy, z którym odbędą się negocjacje ceny wykonania dokumentacji projektowej. PWSIiP nie podała szacowanych kosztów przebudowy bloku "geodezji" i łącznika z atrium ani pochodzenia funduszy. W komunikacie napisano, że po etapie projektowania władze uczelni zaczną starania o fundusze na rozbudowę. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości zatrudnia ok. 150 pracowników dydaktycznych i ok. 90 administracji i obsługi. Kształci się w niej około 1800 studentów, w tym ponad 1300 stacjonarnie, na 14 kierunkach w 3 wydziałach: nauk społecznych i humanistycznych, nauk o zdrowiu, informatyki i nauk o żywności.

Mirosław R. Derewońko

 

Prezent
PWSIiP ma nowy biurowiec
Technologie jutra już dzisiaj ma PWSliP w Łomży
77 pokojów, bar i sala fitness w nowym akademiku PWSIiP

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę