Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Nadciąga deszczowy „Daniel”

Nadciągający nad Polskę układ niżowy „Daniel” przyniesie w niedzielę 2. maja intensywne opady deszczu. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla znacznego terytorium kraju, w tym Łomży, o silnym opadzie deszczu.

Tegoroczna majówka nie rozpieszcza pogodą. Pochmurna aura i deszczowa nie sprzyja wypoczynkowi. Stosunkowo chłodny kwiecień sprawia, że ciągle pąki kwiatów czekają na błysk ciepła. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed układem niżowym „Daniel”, który niesie silne opady deszczu. Od południowego zachodu kraju będzie się on przemieszczał przez centrum i dalej na północny wschód niosąc deszcz i burze. W związku z tym IMGW na niedzielę, 2. maja wydało ostrzeżenie meteorologiczne, w którym informuje o czekających nas silnych opadch deszczu. Synoptyk IMGW-PIB Magdalena Pękala prognozuje w rejonie Łomży opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Całkowita suma opadów wyniesie od 20 mm do 40 mm, choć miejscami może sięgnąć aż 50 mm. Nadejście deszczu w Polsce północno-wschodniej spodziewane jest około południa. 

 

Synoptyk przestrzega także przed silnym wiatrem, który nadejdzie wieczorem. Spodziewany jest wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach jednak może osiągać nawet 80 km/h. Będze wiało z kierunków północnych i taka sytuacja może potrwać nawet całą noc.

Przewidywana maksymalna temperatura w dzień w rejonie Łomży wyniesie około 12°C, choć po przejściu deszczu spadnie. W nocy spodziewane jest około 2°C.

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę