Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Koziołek na obwodnicy uratowany

Główne zdjęcie
Fot. KMP Łomża

W sobotnie popołudnie, pochmurne i lekko dżdżyste, przez jezdnię na obwodnicy Kupisk Starych przebiegał zwinnie koziołek. Z opisu wezwanych po godzinie pierwszej funkcjonariuszy Policji w Łomży, można wnioskować, że zwierzę przeskoczyło jeden rów przydrożny i wtargnęło na jezdnię, gdzie zderzyło się z samochodem osobowym. Na szczęście, dla kierującej audi i zwierzęcia, kolizja okazała się niegroźna. Potrącony i zdezorientowany samiec sarny wpadł do rowu po drugiej stronie.

- Policja powiadomiła nas o tym zdarzeniu, prosząc o pomoc w wydostaniu bezradnego zwierzęcia z głębokiego rowu przydrożnego o spadzistych, wybetonowanych ścianach - mówi oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, który wysłał na miejsce jeden zastęp. Uwięziona w rowie płochliwa sarna znajdowała się około kilometra za rogatkami Łomży, tam, gdzie kończy się ulica Nowogrodzka, w pobliżu ronda wjazdowego na obwodnicę, wiodącą trasę do Nowogrodu.

 - Zwierzę było zestresowane, ślizgało się kopytkami po betonowym dnie rowu, wypełnionym na całej długości wodą - precyzuje jeden ze strażaków, uczestniczących w akcji. Okazało się, że będzie potrzebny poskrom - chwytak na kiju z pętlą do odławiania zwierząt. Szybko został wysłany drugi wóz z potrzebnym narzędziem. Po zarzuceniu poskromu na szyję zwierzęcia strażacy pomogli mu z niemałym wysiłkiem wydostać się z rowu po śliskich, stromych zboczach z betonu. Krótka chwila oszołomienia na brzegu i... hop! koziołek bryknął w stronę drzew, ciesząc się odzyskaną wolnością. Satysfakcję z uratowania sarny miało 6 strażaków i dowódca zastępu aspirant Paweł Koszykowski. 

Mirosław R. Derewońko  

 

210510110729.png
Foto: Fot. KMP Łomża
Foto: Fot. KMP Łomża
Foto: Fot. KMP Łomża

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę