Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Z Ziemi Staszowskiej do Łomżyńskiej

Główne zdjęcie
Gospodyni Salonu Sztuk w Łomży Anna Jakubowska i dr Maciej Andrzej Zarębski

- Jak się Pańska książka ukaże w przyszłym roku, to serdecznie zapraszam do mego Salonu Sztuk - powiedziała dr Anna Jakubowska z Łomży po spotkaniu z dr. Maciejem Andrzejem Zarębskim, barwnie i ze swadą opowiadającym o swoich podróżach od Atlantyku po Pacyfik. Spotkanie odbyło się w piątek, 4 listopada 2005 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przybyło zaledwie kilkanście osób, ale spotkanie autorskie - mimo że trwało ponad dwie i pół godziny - nie dłużyło się ani przez moment. Największa w tym zasługa urodzonego gawędziarza, autora i redaktora serii wydawniczej Biblioteka Staszowska, w której ukazało się ponad 200 publikacji, miłośnika Kielecczyzny i... członka Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej! Dr Zarębski właśnie został członkiem Zarządu Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Kultury Europejskiej.

Dyrektor MBP w Łomży Krystyna Sobocińska i dr Maciej Andrzej Zarębski
Dyrektor MBP w Łomży Krystyna Sobocińska i dr Maciej Andrzej Zarębski
Maciej Andrzej Zarębski - lekarz z zawodu, dziennikarz, pisarz i wydawca z zamiłowania, popularyzator wiedzy o regionie świętokrzyskim - Prezes Świętokrzyskiego Towarzystwa Regionalnego. Autor ponad 20 książek, głównie biograficznych, podróżniczych oraz reportaży literackich opowiadał w Łomży o swoich podróżach po Ameryce i spotkaniach z Polonią. Od wielu lat zajmuje się amatorsko fotografią. Debiutował w 1995 r. wystawą fotograficzną "Libia w obiektywie". Obecnie prezentowane prace stanowią pokłosie pobytu w Chicago jesienią 2004 r. , podczas którego autor podróżował od Atlantyku po Pacyfik.
Dr Zarębski jest absolwentem AM w Białymstoku, gdzie poznał Reginę Kalinowską, z którą serdeczne więzi doprowadziły Go do białostockiego koła TPZŁ. Długoletnia i rozległa działalność dr. Zarębskiego w dziedzinie kultury regionalnej sprawiła, że poznał też i współpracował ze Ś.P. druhem Marianem Mieszkowskim, współzałożycielem i byłym prezesem TPZŁ.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę